,

Doo Wop

Premiéra:
20.07. 2006
Factotum

Premiéra:
20.07. 2006
Hmla

Premiéra:
06.07. 2006
Libertin

Premiéra:
13.07. 2006
Hra osudu

Premiéra:
06.07. 2006
Naboso

Premiéra:
13.07. 2006
Odvaha milovať

Premiéra:
13.07. 2006
Piráti Karibiku

Premiéra:
27.07. 2006
Poseidon

Premiéra:
13.07. 2006
Raj hneď teraz

Premiéra:
13.07. 2006
Rýchlo a zbesilo

Premiéra:
20.07. 2006
Sexy Pistols

Premiéra:
05.07. 2006
 
SLOVO NA ÚVOD  
O slovenskej kinematografii sa dá písať viac či menej a vždy je to zaujímavé čítanie. Navyše stále sú ľudia, ktorých čo-to z jej súčasnosti či histórie zaujíma.

(Simona Nôtová)

KALENDÁRIUM  
Bažant kinematograf 2006, 16. Letný filmový festival HAH, 8. Letný filmový seminár 4 živly, 41. MFF Karlovy Vary, 36. Lubušské filmové leto, 32. LFŠ Uherské Hradiště...

(Dáša Čiripová)

PREMIÉRY 2006  
Na druhý polrok 2006 pripravili slovenskí filmoví distribútori 93 premiér. Ak sa ich plány naplnia, bude tento rok z hľadiska počtu filmov v kinách rekordný. Čo nás čaká?

(Miro Ulman)

ROZHOVOR – IVAN HRONEC  
Aj na Slovensku existuje spoločnosť, ktorá sa zapája do európskych projektov s komerčným potenciálom. Prvou z lastovičiek je tá, ktorú vedie distribútor Ivan Hronec. Aké má aktivity?

(Silvia Klasová)

Z FILMOVÉHO DIANIA – GRANTY A UZÁVIERKY  
Aktuálna uzávierka na grant z fondu Eurimages, Blíži sa termín uzávierky na Etnofilm Čadca, MEDIA Desk Slovensko informuje
ROZHOVOR – ZUZANA LIOVÁ  
Mladá scenáristka Zuzana Liová si svoj debut Ticho zobrala úplne za svoj a stala sa aj jeho režisérkou. Toto rozhodnutie jej začína prinášať výsledky v podobe filmových ocenení.

(Kristína Kúdelová)

RECENZIA – PIATOK ALEBO INÝ DEŇ  
Koprodukčný film Yvana Le Moinea so slovenskou účasťou rozpráva príbeh jedného človeka. Je to zaujímavá introspektívna dráma vnútornej postavy. Nakoľko osloví divákov?

(Daniel Bernát)

RECENZIA - FACTOTUM  
Nórsky režisér Bent Hammer sa vo filme Factotum pokúsil na filmový pás zachytiť okamihy nudy a monotónnosti, keď sfilmoval rovnomennú knihu spisovateľa Charlesa Bukowskeho.

(Ildikó Pongó)

PROFIL – MARTIN HOLLÝ  
Režisér Martin Hollý by sa v lete dožil 75-tych narodenín. Celý život sa zaoberal filmom, bol profesionálnym a všestranným filmárom, vynikajúcim rozprávačom filmových príbehov.

(Ľubica Orechovská)

DR. DIVNOLÁSKA– TIE NAJLEPŠIE OTÁZKY II.  
Dr. Divnoláska od januára 2005 odpovedá vo Film.sk na najrôznejšie otázky čitateľov v súvislosti so slovenskou kinematografiou.

(Miro Ulman)

JUBILEÁ  
Každý mesiac si aj v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluuje v júli a auguste 2006?
PRÍLOHA – FILMOVÉ ČÍTANIE – ALBERT MARENČIN  
Edičné oddelenie Slovenského filmového ústavu (SFÚ) okrem iných publikácií pripravuje aj profil pod názvom Albert Marenčin – Filmár na križovatkách času.

(Juraj Mojžiš)

PLUS/MÍNUS 
Peter Gavalier, Jaro Vojtek: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
KALENDÁRIUM – 8. LETNÝ FILMOVÝ SEMINÁR ŠTYRI ŽIVLY 
Témou seminára je slovné spojenie Hore a dolu, ktoré možno chápať ako len informáciu pozorovania sveta okolo nás, ale aj ako vzťahy založené na opozíciách. V akých filmoch?

(Simona Nôtová)

NOVINKY – SLOVENSKÉ CELOVEČERNÉ FILMY V ROKOCH 2006 AŽ 2007 
V roku 2005 malo premiéru sedem slovenských a koprodukčných filmov a rovnako bohatá by mala byť aj ponuka domácich titulov v rokoch 2006 – 2007. Na akých projektoch sa pracuje?

(Miro Ulman)

Z FILMOVÉHO DIANIA 
Igrice za audiovizuálnu tvorbu 2005, Nová režisérska verzia DVD Pururambo, Slovenské filmy v slovenských televíziách...
NIEČO Z VŠMU – ŠTUDENTSKÝ FILM V ROKU 2005 / 2006 
V treťom roku života na Svoradovej ulici v Bratislave sa Filmová a televízna fakulta VŠMU nielen zabývala, ale aj otvorila navonok. Školský rok 2005 / 2006 jej priniesol aj ocenenia...

(Jana Ondiková)

AKTUÁLNE – ANKETA TOP 100 SK FILMOV AZYL 
Pod hlavičkou projektu Azyl bola v tomto období na internete spustená anketa pod názvom TOP 100 SK filmov, ktorá predstavuje filmy po roku 1945. S akým zámerom vznikla?
RECENZIA – MATCH POINT – HRA OSUDU 
Najnovšie dielo Woodyho Allena o vplyve náhody na naše osudy je opäť o vzťahu medzi mužom a ženou. Zdá sa, že starnúci majster svoj posledný opus však príliš prekombinoval...

(Monika Mikušová)

PROFIL – LADISLAV CHUDÍK 
Ladislav Chudík si v máji prevzal cenu Igric za celoživotné dielo a výnimočný herecký vklad do slovenskej filmovej a televíznej tvorby. Oprávnene. Jeho herecká história je bohatá.

(Natália Bokníková)

FILMOVÉ PUBLIKÁCIE 
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo knižne: Jak číst film Jamesa Monaca, Audrey Hepburnová, Rozhovory a úvahy Vladimíra Godára, Věra Chytilová mezi námi.

(Peter Ulman)

ČO SA STALO ZA 30 DNÍ 
Napriek zdanlivému stavu stagnácie v slovenskej kinematografii sa každý mesiac čosi udeje. Čo nám neuniklo v priebehu mája a júna 2006?
PROGRAM KÍN 
Program kín na mesiac júl 2006