,

50x a stále po prvý raz

Premiéra:
01.07. 2004
Drž hubu!

Premiéra:
01.07. 2004
Dvanásť do tucta

Premiéra:
01.07. 2004
Kamoši

Premiéra:
08.07. 2004
Krajina strelcov

Premiéra:
08.07. 2004
Ľudská škvrna

Premiéra:
15.07. 2004
Na plný plyn

Premiéra:
29.07. 2004
Nič neľutujem

Premiéra:
01.07. 2004
Päť lupičov a stará dáma

Premiéra:
15.07. 2004
Shrek 2

Premiéra:
08.07. 2004
Spider-Man 2

Premiéra:
22.07. 2004
 
SLOVO NA ÚVOD  
Obsah letných rozšírených dvojčísiel Film.sk sme sa vždy snažili ladiť oddychovo...
KALENDÁRIUM  
2. Bažant kinematograf 2004, Bažant Pohoda 2004, 22. Filmfest Mníchov, 39. MFF Karlovy Vary, 30. LFŠ Uherské Hradiště, MFF Fresh Films Festival Karlovy Vary...
Z FILMOVÉHO DIANIA  
Film Mustang ocenený na TUR Ostrava 2004, Ceny udelené na 12. MFF Art Film, Rezolúcia mladej generácie filmárov, Slovenské zastúpenie v exekutíve CILECT-u...
AKTUÁLNE  
Meno režiséra Dušana Hudeca sa do povedomia širšej verejnosti dostalo vďaka „škandálu“ okolo dokumentu Miluj blížneho svojho. Ako osobne vidí svoj film?

(Jaroslav Hochel)

ROZHOVOR  
Snímky Ochrana úradu a Rómsky dom jeho režisérovi Markovi Škopovi zabezpečili, že jeho meno je v slovenskom dokumente známe. Iné svety je film, na ktorom pracuje teraz.

(Zita Hosszúová)

TÉMA  
Kinematografia malej krajiny, akou je Slovensko, bez medzinárodných koprodukcií nemá šancu na rozvoj. Kedy však môžeme povedať, že film je slovenský?

(Jozef Švolík)

OHLASY – 12. ART FILM TRENČIANSKE TEPLICE  
Festival Art Film sa tento rok niesol v znamení niekoľkých zmien. A hoci bol z finančných dôvodov chudobnejší, vďaka rôznorodosti filmovej ponuky si každý prišiel na svoje.

(Ildikó Pongóová)

RECENZIA  
Nový film Woodyho Allena Čokoľvek nebude v kontexte jeho viac ako tridsiatich filmov zastávať mimoriadne miesto. Allenovské vtipy znejú dobre len z úst samotného autora.

(Ildikó Pongóová)

Z FILMOVÉHO DIANIA – GRANTY  
MEDIA Desk Slovensko informuje..., Uzávierka na grant z fondu Eurimages, Ponuka medzinárodných filmových festivalov..
OHLASY – CINE CIRCO  
Na konci mája na FTF VŠMU uviedli svoje práce i práce svojich kolegov pod názvom akcie Cine-Circo mladí talianski filmári. Kam zo Slovenska putovali ďalej?

(Jaroslav Hochel)

JUBILEÁ  
Každý mesiac si aj v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluuje v júli a v auguste 2004?
ČO SA STALO ZA 30 DNÍ  
Napriek zdanlivému stavu stagnácie v slovenskej kinematografii sa každý deň a každý mesiac čosi udeje. Čo nám neuniklo v priebehu mája a júna?
PLUS/MÍNUS 
Viera Ďuricová, Juraj Mojžiš, Mária Ferenčuhová: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
KALENDÁRIUM– 6. LETNÝ FILMOVÝ SEMINÁR 4 ŽIVLY: REVOLÚCIE? 
Nosnou témou tohtoročného seminára 4 živly je fenomén revolúcie. Predposledný augustový víkend ponúkne 16 celovečerných, 3 stredometrážne filmy a čosi naviac.
NOVÉ FILMY PRE KINÁ - AUGUST V AUGUSTE 
Na august pripravili slovenskí distributéri jedenásť filmových premiér. Od českej zombie komédie Choking Hazard až po ďalšiu trpkú komédiu Woodyho Allena Čokoľvek.
NIEČO Z VŠMU 
Školský rok 03/04 na VŠMU priniesol novinky nielen vo filmovej tvorbe, ale so zmenou priestorov FTF VŠMU sa zmenil i spôsob výučby. Aké sú tohtoročné výsledky?

(Jana Ondiková)

SOUNDTRACKY 
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období z filmovej hudby vyšlo na CD: Trója, Harry Potter and The Prisioner of Azkaban, Lost in Translation.
PRÍLOHA – FILMOVÉ ČÍTANIE 
Monografia španielskeho režiséra Pedra Almodóvara od dvojice autoriek Viktórie Matákovej a Petry Hanákovej by sa k čitateľom mala dostať ešte tento rok.

(Petra Hanáková)

RECENZIA 
Psychologická dráma Ľudská škvrna síce nevytvorí výraznú stopu, ktorá by sa dala oživovať ako spomienka na zaujímavý film aj po rokoch, ale je to film, ktorý neuráža vkus.

(Daniel Bernát)

TÉMA 
Doteraz nebol zverejnený text, ktorý by reflektoval desaťročie slovenskej kinematografie od vzniku SR v roku 1993. Čaká nás koniec slovenského filmu alebo vieme ako ďalej?

(Martin Šmatlák)

OHLASY – CENA TIBORA VICHTU 
Druhý ročník scenáristickej súťaže Cena Tibora Vichtu mal vyššiu úroveň v porovnaní s minulým rokom, hoci počet prihlásených projektov bol menší. Kto sú jej víťazi?

(Zuzana Liová)

PROGRAM KÍN 
Program kín na mesiac júl a august 2004
DIGITÁLNA KINEMATOGRAFIA 
STV v tomto roku spoluprodukuje dva celovečerné filmy. Film Konečná stanica Jiřího Chlumského, ktorý by sa mal dostať do slovenských kín ešte tento rok, vzniká digitálne.

(Ľudovít Hičár)