,

40 dní a 40 nocí

Premiéra:
04.07. 2002
Časostroj

Premiéra:
04.07. 2002
Gosford Park

Premiéra:
04.07. 2002
Iris

Premiéra:
25.07. 2002
Kód Navajo

Premiéra:
25.07. 2002
MIB – Muži v čiernom II

Premiéra:
18.07. 2002
Neverná

Premiéra:
04.07. 2002
Nevesta cez internet

Premiéra:
11.07. 2002
Stred sveta

Premiéra:
11.07. 2002
Temná voda

Premiéra:
18.07. 2002
V spálni

Premiéra:
04.07. 2002
Veľké problémy

Premiéra:
04.07. 2002
 
SLOVO NA ÚVOD  
Je záujem slovenského diváka zárukou fungovania našej kinematografie alebo len potvrdením jej nelichotivého stavu?
KALENDÁRIUM  
Bažant Pohoda 2002, 4. Letný filmový seminár Štvrtý rozmer, 37. MFF Karlove Vary, 28. Letná filmová škola Uherské Hradište ...
NOVINKY  
Dvanásť osobností cyklu dokumentárnych filmov Tucet 2001 aj tento rok od začiatku júla vytvára presný obraz svojej doby.
NOVINKY  
Slovenský filmový ústav koprodukčne participuje na výrobe slovenských filmov od začiatku 90-tych rokov. Ktoré sú to projekty?
ROZHOVOR  
Kameraman Igor Luther pracoval s Jakubiskom, Robbe-Grilletom, Wajdom, Schlöndorffom... Teraz by si vybral brata Miloslava Luthera.
TÉMA  
Výskum filmového diváka na Slovensku povedal pravdu o jeho úrovni, ale zhodnotil aj prostredie, ktoré má u nás filmový divák k dispozícii.
PRÍLOHA  
Úryvok z publikácie Slovenského filmového ústavu: Stroj videnia autora Paula Virilia.
40 ROKOV SFÚ  
Štyridsiate výročie Slovenského filmového ústavu sa blíži. Ktoré významné okamihy jeho histórie nemožno vymazať?
RECENZIA  
Film Princezná a bojovník režiséra Toma Tykwera, ktorý patrí k umným budovateľom zápletky a šikovným filmárom, ovládajúcim remeslo.
DIGITÁLNA KINEMATOGRAFIA  
Spoločnosť UCI CE sa multiplexom Palace v bratislavskom Auparku zaradila medzi kiná, ktoré majú možnosť premietať obraz aj zvuk digitálne.
JUBILEÁ  
Každý mesiac si aj v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluuje v júli a auguste?
PLUS/MÍNUS 
Stanislav Párnický, Peter Gavalier, Marek Kuboš: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii za posledný mesiac?
Z FILMOVÉHO DIANIA 
Beseda o audiovizuálnej publicistike, Jeden svet na STV, Internetové stránky SFÚ v novom šate, Vychádza Kino-Ikon 1/2002, Domáce festivaly 2002.
NOVINKY 
Za necelý rok Martin Šulík dokončil štyri filmy a onedlho bude mať na ČT premiéru jeho nový film o českom režisérovi Pavlovi Juráčkovi.
ROZHOVOR 
Albert Marenčin zasiahol do všetkých oblastí kultúrneho života na Slovensku. Najnovšie preložil spomienky režiséra Alaina Robbe-Grilleta.
NIEČO Z VŠMU 
Študentská tvorba sa dnes neskladá len zo štyroch bakalárskych animákov, ale vznikajú aj iné projekty, z ktorých mnohé nie sú na zahodenie.
PRÍLOHA 
Úryvok z publikácie Slovenského filmového ústavu: Štefan Uher 1930 – 1993 autora Václava Maceka.
AKO ĎALEJ, ABSOLVENT? 
Mladá animátorka Katarína Kerekesová sa k animovanému filmu dostala náhodou, onedlho sa do kín dostane jej dlhoročný projekt Pôvod sveta.
ANKETA 
Po parlamentných voľbách v septembri môže, aj nemusí dôjsť k zmenám v slovenskej audiovízii a kinematografii. Aké budú priority?
RECENZIA 
Režisérska prvotina V spálni režiséra Todda Fielda je svedectvom o stave súčasnej americkej spoločnosti, jej vzťahu k téme ľudskej súdržnosti.
REBRÍČKY 
Desiatka najnavštevovanejších filmov na Slovensku v mesiaci apríl 2002 podľa Únie filmových distributérov.
NOVÉ FILMY PRE KINÁ - AUGUST 
V auguste sa do kín dostane viac ako desať filmových titulov rôznych žánrov, režisérov, tém, hereckých hviezd, ale aj minutáží.