,

Kameňák 3

Premiéra:
02.06. 2005
Lomax...

Premiéra:
01.06. 2005
Madagascar

Premiéra:
16.06. 2005
Putovanie tučniakov

Premiéra:
23.06. 2005
Román pre ženy

Premiéra:
17.06. 2005
Sahara

Premiéra:
09.06. 2005
SAW: Hra o prežitie

Premiéra:
16.06. 2005
Stopárov sprievodca...

Premiéra:
09.06. 2005
Takmer ako láska

Premiéra:
23.06. 2005
Trh márnosti

Premiéra:
23.06. 2005
Vojna svetov

Premiéra:
29.06. 2005
 
SLOVO NA ÚVOD  
Kinematografia, to nie sú len celovečerné filmy, vznikajú aj snímky krátke a stredometrážne a je len pozitívom, že aj tieto sa dostávajú do širokej distribučnej siete.

(Simona Nôtová-Tušerová)

KALENDÁRIUM  
Cineama 2005 Banská Bystrica, Zlatý Žobrák Košice, Programovací seminár ASFK, Udeľovanie Igricov, Bažant kinematograf 2005, MF filmov pre deti a mládež Zlín...

(Dáša Čiripová)

ROZHOVOR – MÁRTA MÉSZÁROS  
Maďarská režisérka Márta Mészáros nakrútila koprodukčný maďarsko-slovensko-poľský film Nepochovaný mŕtvy, ktorý bude súťažiť o Krištáľový glóbus na 40. MFF Karlovy Vary.

(Daniel Bernát a Ildikó Pongó)

TÉMA – SLOVENSKÉ FILMOVÉ LOKÁCIE  
Jednou z mála vecí, ktoré môže naša krajina pri súčasnom stave kinematografie filmovému svetu ponúknuť, sú filmové lokácie. Našou výhodou sú aj ceny, ktoré často rozhodujú.

(Denisa Vološčuková)

OHLASY – 18. FINÁLE PLZEŇ  
Slovenská účasť na 18. Finále Plzeň bola viac než bohatá. Okrem projekcií slovenských filmov boli slovenskí tvorcovia aj medzi ocenenými.

(Miro Ulman)

RECENZIA – NOC V HOTELI  
Film Noc v hoteli síce neprináša originálny autorský rukopis, ale priznanou inšpiráciou veľkými filmovými autormi estetizovane a kultivovane rozpráva večný príbeh sna o nádeji.

(Katarína Mišíková)

SLOVENSKÝ FILM V SLOVENSKÝCH TELEVÍZIÁCH  
Z programu slovenských filmov, ktoré v apríli ponúkajú slovenské televízie STV, Markíza a JOJ, sme vytipovali film Dušana Hanáka Ja milujem, ty miluješ. Je dielom, ktoré pretrváva.

(Jelena Paštéková)

ČO SA STALO ZA 30 DNÍ  
Napriek zdanlivému stavu stagnácie v slovenskej kinematografii sa každý deň a každý mesiac čosi udeje. Čo nám neuniklo v priebehu apríla a mája 2005?
DR. DIVNOLÁSKA  
Dr. Divnoláska od januára 2005 odpovedá vo Film.sk na najrôznejšie otázky čitateľov v súvislosti so slovenskou kinematografiou.

(Miro Ulman)

PRÍLOHA – SLOVENSKÁ KINEMATOGRAFIA V ROKU 2004  
Výber zo správy o stave slovenskej audiovízie v roku 2005 ponúka súhrn informácií vo všetkých aspektoch audiovízie a kinematografie na Slovensku za uplynulý rok.

(Miro Ulman)

Z FILMOVÉHO DIANIA  
Dokumentárna inscenácia o Elovi Havettovi, Slovensko na Diagonale v Rakúsku ...
PLUS/MÍNUS 
Rudolf Urc, Ivo Brachtl, Marek Leščák: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
KALENDÁRIUM – 13. ART FILM TRENČIANSKE TEPLICE 
Trinásty ročník festivalu sa nesie v znamení niekoľkých organizačných, ale aj programových noviniek. Nový prezident festivalu, nové sekcie, nové miesto konania... Čo ešte prinesie?

(Miloš Ščepka)

SOUNDTRACKY 
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období z filmovej hudby vyšlo na CD a stojí to za pozornosť: Příbehy obyčejného šílenství, Hitch, Elektra: The Album.

(Miro Ulman)

OHLASY – 58. MFF CANNES 
Už po druhý raz malo Slovensko zastúpenie na medzinárodnom filmovom trhu na 58. MFF Cannes v pavilóne s Českou republikou a Poľskom. Čo prinieslo slovenským filmárom?

(Miro Ulman)

RECENZIA – NAZDRAVÍČKO! 
Animovaný film Nazdravíčko! je dôkazom, že katedra animovanej tvorby VŠMU produkuje pravdepodobne najtalentovanejších absolventov. Film má však plusy, aj mínusy.

(Ildikó Pongó)

RECENZIA – PRIRODZENÁ SMRŤ 
Film Prirodzená smrť neponúka omnoho viac ako sa dá vytušiť z rýchlo vyrozprávaného príbehu.

(Jana Dudková)

PROFIL 
Slovenský kameraman Tibor Biath počas svojho pôsobenia v slovenskom filme nakrútil takmer 70 krátkych a 50 celovečerných filmov. Tvorbu súčasných filmárov hodnotí pozitívne.

(Eva Michalková )

JUBILEÁ 
Každý mesiac si aj v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluuje v júni 2005?
REBRÍČKY 
Desiatka najnavštevovanejších filmov na Slovensku od 1. januára do 31. marca 2005 podľa Únie filmových distribútorov s výstižným a erudovaným komentárom.

(Miro Ulman)

PROGRAM KÍN 
Program kín na mesiac jún 2005
Z FILMOVÉHO DIANIA – GRANTY 
MEDIA Desk Slovensko informuje, Uzávierka prihlášok na projekt East Silver ...