,

Harry Potter 3

Premiéra:
17.06. 2004
Inkognito

Premiéra:
24.06. 2004
Kameňák 2

Premiéra:
10.06. 2004
Kto zabil Pamelu Rose?

Premiéra:
03.06. 2004
Starsky a Hutch

Premiéra:
03.06. 2004
Stratené v preklade

Premiéra:
24.06. 2004
Šialené rande

Premiéra:
24.06. 2004
Úsvit mŕtvych

Premiéra:
17.06. 2004
Zlodej životov

Premiéra:
03.06. 2004
 
PROGRAM KÍN  
Program kín na mesiac jún 2004
PLUS/MÍNUS  
Ivan Popovič, Vlado Balco, Petra Hanáková: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
KALENDÁRIUM – 12. ART FILM TRENČIANSKE TEPLICE  
Art Film sa tento rok uskutoční na dvoch miestach konania – k Trenčianskym Tepliciam pribudne Bratislava – jeho programová ponuka bude však tradične rôznorodá a bohatá.
REBRÍČKY  
Desiatka najnavštevovanejších filmov na Slovensku za prvý štvrťrok 2004 podľa Únie filmových distribútorov s výstižným a erudovaným komentárom.
TÉMA  
Slovensko malo tento rok po prvýkrát v histórii svoje zastúpenie na medzinárodnom filmovom trhu MFF Cannes v spoločnom pavilóne s ČR a Poľskom. Aké sú jeho odozvy?
AKTUÁLNE  
Publikácia Rudolfa Ferka Takmer desať, ba aj viac miliónov... o spravodajských filmoch je napriek výhradám prínosom pri mapovaní bielych miest slovenskej kinematografie.
OHLASY– CROSSING EUROPE – KRIŽOVATKA EURÓPY V LINZI  
Prehliadka Crossing Europe má ambíciu prezentovať všetko pozoruhodné, čo vytvorili debutanti a mladí tvorcovia, no nezískali pozornosť médií či iných prehliadok.
RECENZIA  
Film Alejandra Iňárritu 21 gramov je dráma plná ťaživých emócií so záverečnou katarznou a explikačnou bodkou. 21 gramov je aj hmotnosť, ktorú strácame v momente smrti...
SOUNDTRACKY  
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období z filmovej hudby vyšlo na CD: Complete Best Songs: Oscar Winners 1934 – 1951, In America, Songs Inspired by The Passion of the Christ
DIGITÁLNA KINEMATOGRAFIA  
Na najväčšej výstave v oblasti filmárskych a televíznych technológií NAB 2004 sa opäť formoval ďalší vývoj. Aké nové digitálne záznamové formáty sa čoskoro objavia na trhu?
SLOVO NA ÚVOD 
Každé filmové podujatie väčšieho rozmeru je na Slovensku „malou slávnosťou“. Ponúka priestor na stretnutia, na prezentáciu rôznych filmových aktivít a možno aj čosi naviac.
KALENDÁRIUM 
10. MF lokálnych televízií Zlatý žobrák, Programovací seminár ASFK, Cineama 2004, 2. Bažant kinematograf 2004,10. MF študentských filmov CILECT...
ROZHOVOR 
Meno scenáristu Lubora Dohnala nie je v slovenskej kinematografii neznáme, spája sa najmä s filmami Kristove roky či Slávnosť v botanickej záhrade. Na čom pracuje teraz?
Z FILMOVÉHO DIANIA 
STV vybrala 15 námetov na televízny film, Európska cena za kultúru pre slovenskú neziskovú organizáciu Truc sphérique...
PRÍLOHA – SLOVENSKÁ KINEMATOGRAFIA V ROKU 2003 
Správa o stave slovenskej audiovízie za rok 2003 zahŕňa všetky aspekty audiovízie a kinematografie na Slovensku za uplynulý rok. Je jej obsah pre Slovensko priaznivý?
AKTUÁLNE 
Publikácia Juraja Mojžiša Použi ma ako stránku knihy prináša súbor filmových esejí, ktoré autor prezentoval formou prednášok na vlastnom interpretačnom seminári na VŠMU.
OHLASY – GORAZDOVE MOSTY V NITRE 
Festival Gorazdove mosty s kresťanskou tematikou bol vo svojom prvom ročníku pozoruhodný aj tým, že ho osobne navštívil poľský režisér Krzysztof Zanussi.
RECENZIA 
Režisérka Sofia Coppola sa vo filme Stratené v preklade pozerá na Japoncov ako na „kreatúry“ z inej planéty. Predovšetkým však rozpráva o špecifickom vzťahu dvoch ľudí.
ČO SA STALO ZA 30 DNÍ 
Napriek zdanlivému stavu stagnácie v slovenskej kinematografii sa každý deň a každý mesiac čosi udeje. Čo nám neuniklo v priebehu apríla a mája?
JUBILEÁ 
Každý mesiac si aj v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluuje v júni 2004?