,

Anjeli univerza

Premiéra:
10.04. 2003
Blanche

Premiéra:
03.04. 2003
Daredevil

Premiéra:
03.04. 2003
England!

Premiéra:
24.04. 2003
Farma

Premiéra:
24.04. 2003
Gangy New Yorku

Premiéra:
10.04. 2003
Johnny English

Premiéra:
17.04. 2003
Nebo

Premiéra:
24.04. 2003
Nezvratný osud 2

Premiéra:
10.04. 2003
Oko

Premiéra:
17.04. 2003
Sexy párty

Premiéra:
03.04. 2003
Slzy slnka

Premiéra:
24.04. 2003
 
SLOVO NA ÚVOD  
Slovenský filmový ústav v apríli oslavuje 40 rokov svojej existencie. Čo všetko ho tento rok čaká a čo všetko má pripravené?
KALENDÁRIUM  
9. Projekt 100 – 2003, 2. Eurofilm 2003, Dni slovenského filmu v Bavorsku, 16. Finále Plzeň, Slovenský film v Regensburgu, 2. Týždeň slovenského filmu v Sarasote...
KALENDÁRIUM  
Filmy už štvrtého ročníka MFF Hory a mesto prinášajú množstvo dobrodružstva a zážitkov. Všetko v blokoch Skala, Zem, Voda a Vzduch.
Z FILMOVÉHO DIANIA  
Nový filmový klub Galéria v Bratislave, Multiplex Ster Century Cinemas verzus multiplex UCI CE, Vznikla Asociácia digitálnych kino-klubov...
TÉMA  
Filmová výchova na Slovensku je ešte v zárodku. Nie nepodobne je to aj v okolitých krajinách, no niekde je filmová výchova naopak jednou z hlavných otázok...
ANKETA  
V apríli uplynie štyridsať rokov od založenia Slovenského filmového ústavu. Anketa prináša názory na SFÚ od profesionálov z oblasti kinematografie a audiovízie.
RECENZIA  
Nový film Toma Tykwera sa volá Nebo. Chýba mu ľahkosť Loly, osudovosť Princeznej či nápaditosť Smrteľnej Márie. Tykwerov štýl a rukopis je ale zreteľný.
PROFIL  
Tri rovnaké otázky a tri rozdielne odpovede dvoch významných režisérov slovenskej kinematografie. Jubilanti Dušan Hanák a Juraj Jakubisko.
IN MEMORIAM  
So svetom divadla, filmu i televízie sa v marci rozlúčil herec a obľúbený recitátor Vladimír Durdík ml. Zomrel v rovnakom veku ako jeho otec...
DIGITÁLNA KINEMATOGRAFIA  
Podujatie pod názvom Festival festivalov bolo zamerané na nové médiá. Aj vďaka nemu sa potvrdilo, že nové mediá predstavujú nové možnosti. A je o ne záujem.
JUBILEÁ  
Každý mesiac si aj v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluuje v apríli 2003?
PLUS/MÍNUS 
Juraj Mojžiš, Ingrid Brachtlová, Jaro Vojtek: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii za posledný mesiac?
Z FILMOVÉHO DIANIA 
Český lev opäť aj pre Slovákov, Cesta do praveku bola v Kanade úspešná, Výročná správa SFÚ ocenená, Kalendár filmových výročí 2003, Desiate výročie ASFK...
ROZHOVOR 
Čerstvá držiteľka Českého leva Jana Hubinská si váži každú rolu, ktorá príde. Herecký dôchodok podľa nej totiž môže prísť kedykoľvek...
NOVINKY 
Na workshope Berlinale Talent Campus pod vedením Wima Wendersa bol po prvýkrát aj slovenský študent Róbert Šveda. Momentálne nakrúca debut Démoni.
Z FILMOVÉHO DIANIA 
Zriadenie Media desk na Slovensku, Eurimages uzatvára distribučný program pre SR, Koniec Eureky Audiovisuel...
RECENZIA 
Koprodukčná česko-slovenská rozprávka Čert vie prečo nie je veľmi výpravná, no napriek tomu sa na ňu dobre pozerá. V niektorých situáciách však nie je vierohodná.
OHLASY 
MF frankofónnych filmov sa na Slovensku konal už po piatykrát. Aká bola úroveň tohtoročných filmov a koľko sa ich odpremietalo?
PROFIL 
Hoci slovenský režisér Ján Kadár sa narodil, aj zomrel v cudzine, jeho dielo bude navždy späté predovšetkým s povojnovou československou kinematografiou.
PROGRAM KÍN 
Program kín na mesiac apríl 2003
REBRÍČKY 
Desiatka najnavštevovanejších filmov na Slovensku v mesiaci január 2003 podľa Únie filmových distribútorov.
SOUNDTRACKY 
Filmová hudba na CD nosičoch