,

Alvin a Chipmunkovia 3

Premiéra:
22.12. 2011
Arthur a súboj dvoch svetov

Premiéra:
15.12. 2011
Čierna hodina

Premiéra:
29.12. 2011
Domov na Vianoce

Premiéra:
22.12. 2011
Hranaři

Premiéra:
08.12. 2011
Kocúr v čižmách

Premiéra:
01.12. 2011
Rumový denník

Premiéra:
15.12. 2011
Sherlock Holmes 2: Hra tieňov

Premiéra:
29.12. 2011
Silvestrovská noc

Premiéra:
08.12. 2011
Vec: Počiatok

Premiéra:
08.12. 2011
 
SLOVO NA ÚVOD  
V roku 2011 malo premiéru štrnásť slovenských a koprodukčných filmov. Boli medzi nimi aj úspešné aj menej úspešné snímky. Je to úplne prirodzené. A všetky z nich môžu byť v niečom inšpiratívne, rovnako ako aj názory na ne.

(Simona Nôtová)

MOJE OBĽÚBENÉ SLOVENSKÉ FILMY – ONDREJ SPIŠÁK  
Osobnosti našej kinematografie hovoria o svojom obľúbenom slovenskom filme. Výber je bez obmedzení, žáner ani rok vzniku filmu nerozhodujú.
KALENDÁRIUM  
Prehliadka filmov nominovaných na EFA 2011, Dni Vianoc v Inchebe, Pavel Branko – Proti prúdu, 6. prehliadka VIDMO, Kinečkolab, 8. MF animovaného filmu Animateka Ľubľana, 3. festival európskeho filmu Les Arcs ...

(Eva Michalková)

ROZHOVOR – MARIANA ČENGEL-SOLČANSKÁ  
Mladá režisérka len vlani vstúpila na pole celovečerných filmov svojou divácky úspešnou snímkou Legenda o Lietajúcom Cypriánovi a dnes už pracuje na ďalších projektoch. Nedávno dokončila nakrúcanie filmu Dušičky o svete žien.

(Martina Polívková)

RECENZIA – STROM ŽIVOTA  
Celovečerný hraný debut Petra Krištúfka mohol dosiahnuť viac, keby nechcel dosiahnuť toľko. Krištúfkovi nie celkom „normálni“ hrdinovia majú veľký vplyv na dramaturgickú výstavbu filmu, ktorá však škrípe. Súvisí to s preferovaním čudákov a bizarností.

(Zuzana Mojžišová)

RECENZIA – POLNOC V PARÍŽI  
Režisér Woody Allen má na svojom konte viac ako štyridsať snímok. V tej poslednej opäť opustil domáce prostredie Ameriky a namieril si to do metropoly Francúzska. Vzdáva poctu krásam a čaru romantického Paríža. A robí to opäť vtipne.

(Zuzana Štefunková)

OHLASY – 15. MFDF JIHLAVA  
Najväčšia stredoeurópska slávnosť autorskej dokumentárnej tvorby sa už stihla vypracovať na inovatívnu a rešpektovanú udalosť. Napriek svojim premenám však zostáva stále spoločensky angažovaná, experimentujúca a najmä... Mysliaca filmom.

(Martin Kaňuch)

DVD NOSIČE  
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo na DVD: Louise-Michel, Medzi stenami, Kto je tu riaditeľ?, Milionársky expres

(Jaroslav Procházka)

PROFIL – LADISLAV DEDÍK  
Digitálne reštaurovanie filmového diela je špecifická výtvarná činnosť. Reštaurovanie starých filmov v projekte Systematická obnova audiovizuálneho dedičstva v SFÚ vykonáva Štúdio 727, ktorého majiteľom je Ladislav Dedík.

(Mariana Jaremková)

Z FILMOVÉHO DIANIA – GRANTY A UZÁVIERKY  
MEDIA Desk Slovensko informuje..., Prvá výzva AVF v roku 2012, Prihlasovanie diel na 23. Igrice, Uzávierka na Script & Pitch Workshops, Akreditácie na Berlinale 2012, Výzva na festival Delta...
ANKETA– ROK 2011 V SLOVENSKEJ KINEMATOGRAFII OČAMI FILMÁROV  
Keď vstupujeme do nového roka, nikdy nevieme, čo nám prinesie, vieme sa však na neho pozrieť spätne. Ako rok 2011 hodnotia slovenskí filmári? Niektorým z nich sme položili otázku: Čo vás v tomto roku zaujalo v slovenskej kinematografii?

(Eva Michalková)

CS FILM - TELEVÍZIA ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH FILMOV  
Televízia českých a slovenských filmov CS Film uvádza už niekoľko rokov pravidelne Slovenské pondelky. Čo bude vysielať v decembri 2011?
ČO SA STALO ZA 30 DNÍ  
Slovenská kinematografia je bohatá na udalosti rôzneho druhu. Čo nám neuniklo v priebehu októbra a novembra 2011?
REBRÍČKY NÁVŠTEVNOSTI – TOP 10 SLOVENSKO  
Desiatka najnavštevovanejších filmov na Slovensku za obdobie od 1. januára do 30. septembra 2011 podľa Únie filmových distribútorov SR.

(Miro Ulman)

KLAPKA.SK – NAJPREDÁVANEJŠIE PUBLIKÁCIE A DVD NOSIČE  
Zoznam najpredávanejších knižných publikácií a audiovizuálnych nosičov v predajni Klapka.sk za november 2011.
PLUS/MÍNUS MESIACA 
Juraj Nvota, Fero Lipták, Jaroslav Baran: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
HODNOTENIE FILM.SK 
Slovenskí filmoví vedci a kritici opäť pre Film.sk hodnotili slovenské celovečerné filmy roku 2011: Pavel Branko, Martin Ciel, Eva Filová, Jaro Hochel, Martin Kaňuch, Václav Macek, Eva Michalková, Jelena Paštéková
AKTUÁLNE– MILIÓNTY DIVÁK PROJEKTU 100 
Nekomerčná putovná prehliadka Projekt 100 má za sebou úspešný mesiac. V novembri privítala v kine svojho miliónteho diváka, ktorým sa stal Juraj Kubica z Bratislavy. Vďaka filmu Dágura Kárího Dobré srdce.

(Simona Nôtová)

TÉMA – RTVS PO ROKU SVOJEJ ČINNOSTI  
Posledných dvanásť mesiacov bolo pre Slovenskú televíziu obdobím zásadného zlomu. Z STV sa v januári roku 2011 stala len organizačná zložka väčšej inštitúcie RTVS, riadenej spočiatku z veľkej miery manažérmi verejnoprávneho rádia.

(Tomáš Czwitkovics)

RECENZIA – DOMOV NA VIANOCE  
Šiesta celovečerná snímka nórskeho režiséra Benta Hamera rozpráva niekoľko malých príbehov malých ľudí. A hoci pôsobí príliš chladne a divák sa v nej od začiatku ťažko orientuje, predsa sa len odlišuje od už stokrát videného.

(Nina Šilanová)

OHLASY – 13. MFF BRATISLAVA  
Časť tohtoročného festivalového programu vychádzala z pozitívnych skúseností z minulosti, časť bola pokusom o jeho inováciu. Problémom MFF Bratislava bolo len miesto konania, no návrat k osvedčeným sekciám by možno tiež nebol márny.

(Jaroslav Hochel)

FILMOVÉ PUBLIKÁCIE 
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo knižne: Metamorfózy slovenskej filmovej tvorby, Almanach slovenského dokumentárneho filmu 2010, Současný český a slovenský film, Od analógového k digitálnemu

(Monika Mikušová)

ČO ROBIA ? 
V slovenskej kinematografii je neustály pohyb. Traja tvorcovia hovoria o tom, na čom momentálne pracujú: Jana Bučka, Boris Šima, Ivan Ostrochovský
Z FILMOVÉHO DIANIA 
Cenu Tibora Vichtu získal Rubikon, Tatra banka oceňovala filmárov, Londýnska premiéra Nickyho rodiny, Nový Barabášov film zbiera ocenenia, Digitalizácia kín pokračuje, Stratené mesto opäť ožilo, Vychádza kniha memoárov Pavla Branka...
TIPY NA MESIAC – KINO LUMIÉRE V DECEMBRI 
Kino Lumiére ponúka každý mesiac bohatý a pestrý program zo svetovej i slovenskej kinematografie. V novembri odporúča filmy: scenáristka a dramaturgička Zuzana Gindl-Tatárová
NÁZORY– ČAS NÁRODNÝCH BODYGUARDOV 
Zdá sa, že je najvyšší čas, aby riaditelia národných kultúrnych inštitúcií „vyfasovali“ osobných bodyguardov. Dôvodom môže byť napríklad aj obnovenie a prevádzka filmového klubu...

(Martin Porubjak)

JUBILEÁ - DECEMBER 2011 
Každý mesiac si v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluje v decembri 2011?
KLAPKA.SK – NAJPREDÁVANEJŠIE PUBLIKÁCIE A DVD NOSIČE 
Zoznam najpredávanejších knižných publikácií a audiovizuálnych nosičov v predajni Klapka.sk za november 2011.
PROGRAM KÍN 
Program kín na mesiac december 2011

Filmsk na stiahnutie vo formáte PDF