,

A čo ak je to pravda?

Premiéra:
01.12. 2005
Elizabethtown

Premiéra:
08.12. 2005
Harry Potter a ohnivá čaša

Premiéra:
01.12. 2005
King Kong

Premiéra:
08.12. 2005
Krajina hojnosti

Premiéra:
08.12. 2005
Kuriér 2

Premiéra:
01.12. 2005
Letový plán

Premiéra:
24.11. 2005
Noc s nabrúsenou britvou

Premiéra:
08.12. 2005
Občianska výchova

Premiéra:
08.12. 2005
 
SLOVO NA ÚVOD  
Koniec jedného a začiatok ďalšieho roka sú časom bilancovania. Vďaka novému grantovému systému, ktorý začína prinášať prvé výsledky, rok 2005 nebude vo vzduchoprázdne.

(Simona Nôtová-Tušerová)

KALENDÁRIUM  
11. Projekt 100, 2. Filmová škola Bratislava, 7. MFF Bratislava, Zakázané slovenské filmy v Kanade, 1. Festival krátkych filmov Praha, 7. MFF Jakarta, 2. Animateka Ľubľana...

(Dáša Čiripová)

AKTUÁLNE – SPRÁVA O REALIZÁCII PROGRAMU AUDIOVÍZIA 2005  
V roku 2005 bolo v programe AudioVízia predložených 202 projektov, z ktorých bolo podporených 82. Projekty boli pripravené zodpovednejšie a administrácia bola operatívnejšia.

(Zuzana Mistríková)

ROZHOVOR – PETER MICHALOVIČ  
Diapazón činností filozofa a estetika Petra Michaloviča je v umenovednej oblasti veľmi široký. Výtvarné umenie, literatúra, film. Aké miesto v jeho záujme o umenie zohráva práve film?

(Simona Nôtová)

Z FILMOVÉHO DIANIA  
Nové slovenské filmy v decembri na Dvojke, Úspechy Barabášovho filmu Amazonia Vertical, Debut Kataríny Šulajovej znova ocenený, Vychádza publikácia o Ivanovi Mistríkovi...
FILMOVÉ PUBLIKÁCIE  
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo knižne: Poetika a politika. Umenie a päťdesiate roky, Jim Jarmusch. Interviews, Film posters of the 30´, 40´, 50´, 60´, 70´, 80´, 90´

(Eva Filová)

RECENZIA – TICHO  
Televízny film Ticho debutantky Zuzany Liovej vzišiel zo súbehu námetov STV v roku 2004. Svojím názvom akoby nezámerne ironizuje mĺkvosť slovenskej kinematografie...

(Katarína Mišíková)

OHLASY – 9. MFDF JIHLAVA  
Najcharakteristickejšou črtou jihlavského festivalu bola aj tento rok silne obsadená súťažná sekcia stredoeurópskeho autorského dokumentu, hoci festival priniesol zmeny v programe.

(Martin Kaňuch)

JUBILEÁ  
Každý mesiac si aj v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluuje v decembri 2005?
PRÍLOHA  
Zoznam podporených a nepodporených projektov zo štátnych zdrojov v oblasti kinematografie a audiovízie v roku 2005 vo všetkých podprogramoch grantového programu AudioVízia 2005.
PLUS/MÍNUS 
Dušan Dušek, Petra Hanáková, Zuzana Piussi: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
KALENDÁRIUM – 7. MFF BRATISLAVA 2005 
Siedmy ročník MFF Bratislava počas 9 dní ponúkne v 7 kinosálach 177 filmov z celého sveta, rozdelených do 11 programových sekcií. Čo presne tvorí tohtoročnú ponuku?

(Simona Nôtová)

NOVINKY – PURURAMBO PAVLA BARABÁŠA 
Faktografická publikácia Filmová ročenka vychádza tradične na sklonku každého roka. Tá najnovšia mapuje rok 2004. Ako vznikala a aké komplikácie sprevádzali jej prípravu?

(Simona Nôtová)

TÉMA – SLOVENSKÁ ANIMOVANÁ TVORBA VČERA A DNES 
Tento rok uplynulo 40 rokov od založenia Štúdia animovaného filmu v Bratislave. V akom stave sa nachádzala slovenská animovaná tvorba kedysi a ako sa jej darí dnes?

(Rudolf Urc)

Z FILMOVÉHO DIANIA – GRANTY, UZÁVIERKY 
Uzávierky na program AudioVízia 2006, MEDIA Desk Slovensko informuje, Granty pre Slovákov z Českej republiky...
SOUNDTRACKY 
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období z filmovej hudby vyšlo na CD a dá sa počúvať: Broken Flowers, Brothers Grimm, Manderlay and Dogville

(Miro Ulman)

SLOVENSKÝ FILM V SLOVENSKÝCH TELEVÍZIÁCH – ŠTEK A CHODNÍK CEZ DUNAJ 
Miloslav Luther má rád hraničné situácie, a pozoruhodné je, ako ich dokáže tlmiť. Jeho filmy Štek a Chodník cez Dunaj vznikli v tesne predrevolučnom období konca 80-tych rokov...

(Martin Ciel)

DR. DIVNOLÁSKA – HRÁ ORNELLA MUTI V SLOVENSKOM FILME? 
Dr. Divnoláska od januára 2005 odpovedá vo Film.sk na najrôznejšie otázky čitateľov v súvislosti so slovenskou kinematografiou.

(Miro Ulman)

ČO SA STALO ZA 30 DNÍ 
Napriek zdanlivému stavu stagnácie v slovenskej kinematografii sa každý deň a každý mesiac čosi udeje. Čo nám neuniklo v priebehu októbra a novembra 2005?
PROGRAM KÍN 
Program kín na mesiac december 2005