,

Dannyho dvanástka

Premiéra:
16.12. 2004
Dievča s perlou

Premiéra:
23.12. 2004
Otvorené more

Premiéra:
09.12. 2004
Pád do ticha

Premiéra:
16.12. 2004
Polárny expres

Premiéra:
09.12. 2004
Sexbomba od vedľa

Premiéra:
30.12. 2004
Vzbura vo väznici Carandiru

Premiéra:
16.12. 2004
Život a smrť Petra Sellersa

Premiéra:
09.12. 2004
 
SLOVO NA ÚVOD  
Končí sa ďalší rok v slovenskej kinematografii. Ostane v tohtoročných štatistikách v kolónke slovenskej kinematografie biele miesto alebo máme čo ponúknuť divákom?

(Simona Nôtová-Tušerová)

KALENDÁRIUM  
Filmostrada 2004, Filmová škola Bratislava, Retrospektíva filmov Raoula Riza, Medzinárodný filmový seminár Európske možnosti pre náš film III. ...
ROZHOVOR  
Riaditeľ distribučnej spoločnosti a zároveň prevádzkovateľ kín Anton Drobný sa netají názorom, že u nás kiná dokážu len prežívať. Chýba zázemie pre slovenskú kinematografiu.

(Daniel Bernát)

Z FILMOVÉHO DIANIA – GRANTY  
MEDIA Desk Slovensko informuje..., Termíny MK SR v programe AudioVízia 2005, Uzávierka súťaže Cena Tibora Vichtu...
TÉMA – GRANTOVÝ PROGRAM AUDIOVÍZIA 2004  
Na grantový program AudioVízia 2004 bolo v rozpočte vyčlenených 60 miliónov Sk. Koľko a akým spôsobom boli rozdelené hovorí Správa o realizácii tohto programu za rok 2004.

(Zuzana Mistríková)

OHLASY – 8. MFDF JIHLAVA  
Festival dokumentárnych filmov v Jihlave je exhibičným priestorom najmä pre českú dokumentárnu produkciu. Ponúka však aj mnoho iných filmových aj nefilmových udalostí

(Mária Ferenčuhová)

OHLASY – 8. FILMOLOGIOCKÁ KONFERENCIA FILM A NÁROD  
Témou česko-slovenskej filmologickej konferencie bol Film a národ. Vnímať by sme ju mohli aj ako prostriedok taktiky dištancovania, resp. vymedzovania filmu voči národu.

(Jana Dudková)

PROGRAM KÍN  
Program kín na mesiac december 2004
DIGITÁLNA KINEMATOGRAFIA  
Vyhliadky digitálnej kinematografie na rok 2005 vyzerajú veľmi sľubne. Nielen pre tých, ktorí pracujú s digitálnou technológiou, ale aj pre tých, ktorí ju vnímajú ako diváci.

(Ľudovít Hičár)

PRÍLOHA – PROJEKTY V PROGRAME AUDIOVÍZIA 2004  
Zoznam všetkých podporených a nepodporených projektov v programe AudioVízia v roku 2004. Celková výška podpory MK SR na audiovíziu v roku 2004 bola 58 799 721 Sk.
PLUS/MÍNUS 
Jana Žilčayová, Marek Kuboš: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
KALENDÁRIUM 
MFF Bratislava už po šiestykrát dokazuje ambíciu priviesť na Slovensko to najlepšie zo svetovej kinematografie. Nové filmy od Pedra Almodóvara, Jima Jarmuscha, Kim Ki-diuka...

(Lívia Černická)

SOUNDTRACKY 
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období z filmovej hudby vyšlo na CD a stojí to za pozornosť: The Company, Intermission, Horem pádem

(Miro Ulman)

NOVINKY – FILMOVÁ ROČENKA 2003 
Filmová ročenka 2003 súhrnne mapuje predchádzajúci rok v oblasti slovenskej kinematografie vo všetkých jej zložkách. Obsahuje cenné a nové informácie.

(Simona Nôtová-Tušerová)

OHLASY – OSTRO SLEDOVANÉ FILMY 
Vo Varšave sa v októbri konala jedna z najväčších prehliadok českých a slovenských filmov 60-tych rokov. Napriek jej historickému kontextu sa tešila veľkému záujmu.

(Miro Ulman)

OHLASY – 14. MFF COTTBUS 
Festival v Cottbuse zameraný na východoeurópsky film mal tento rok veľmi vyrovnanú hlavnú súťaž, však bez slovenskej účasti. Reprezentanta sme mali v súťaži krátkych filmov.

(Jaroslav Hochel)

RECENZIA – HOREM PÁDEM 
Film Horem pádem Jana Hřebejka sa zo všetkých síl snaží byť komédiou a zároveň drámou. Prímesi rôznych „pelíškovín“ filmu tentoraz viac uškodili ako pomohli.

(Ildikó Pongó)

JUBILEÁ 
Každý mesiac si aj v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluuje v decembri 2004?
ČO SA STALO ZA 30 DNÍ 
Napriek zdanlivému stavu stagnácie v slovenskej kinematografii sa každý deň a každý mesiac čosi udeje. Čo nám neuniklo v priebehu októbra a novembra?