,

Chtíč

Premiéra:
18.12. 2003
Ďaleko do neba

Premiéra:
11.12. 2003
Dvaja pátrači 3-D: Game Over

Premiéra:
11.12. 2003
Jednotka rýchleho nasadenia

Premiéra:
04.12. 2003
Láskou buchnutá

Premiéra:
18.12. 2003
Master and Commander

Premiéra:
11.12. 2003
Pán veľrýb

Premiéra:
00.00. 0000
Samuraj

Premiéra:
25.12. 2003
Tajomná rieka

Premiéra:
04.12. 2003
Trinástka

Premiéra:
04.12. 2003
Zelené peklo

Premiéra:
18.12. 2003
 
SLOVO NA ÚVOD  
Na slovenských a koprodukčných filmoch sa na prehliadke Slovenský film 2003 v niektorých prípadoch sedelo na zemi... Pre našu kinematografiu je to pozitívum.
KALENDÁRIUM  
Tri dni dokumentu, Francúzsky filmový klub, MF Hory a dobrodružstvo Autrans vo Francúzsku, Týždeň slovenského filmu Varšava v Poľsku...
Z FILMOVÉHO DIANIA  
Vyšla publikácia o Jozefovi Kronerovi, Druhý ročník seminára pre scenáristov, Barabáš opäť dobýja festivaly, Úspech slovenských filmov v Holandsku...
Z FILMOVÉHO DIANIA - GRANTY  
Mediadesk Slovensko informuje..., Nové voľby na Valnom zhromaždení SFTA, Definitívne uzávierky na granty MK SR...
SOUNDTRACKY  
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období v oblasti filmovej hudby vyšlo na CD nosičoch: Zostane to medzi nami, The Living Sea, Warming by the Devil´s Fire.
TÉMA  
Filmologický výskum na Slovensku je pomerne limitovaný. Neznamená to však, že neexistuje. O tom, aký je jeho stav a jeho perspektívy, hovoria tí najkompetentnejší.
OHLASY  
Festival východoeurópskeho filmu v Cottbuse priniesol ocenenie aj pre koprodukčný film Neverné hry. Čo sa však predovšetkým odrazilo vo verdiktoch porôt?
RECENZIA  
Uvedenie filmu Ďaleko do neba Todda Haynesa na tohtoročnom MFF Rotterdam vyvolalo viaceré prekvapenia. Filmu sa ale podarilo oživiť čas. Ako?
PROGRAM KÍN  
Program kín na mesiac december 2003
ČO SA STALO ZA 30 DNÍ  
Napriek zdanlivému stavu stagnácie v slovenskej kinematografii sa každý deň a každý mesiac čosi udeje. Čo nám neuniklo v priebehu októbra a novembra?
PLUS/MÍNUS 
Rudolf Urc, Bohumír Bobocký, Pavol Barabáš: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
KALENDÁRIUM– 5. MFF BRATISLAVA 
5. MFF Bratislava prinesie filmy z celého sveta. V súťažnej sekcii je prihlásených osemnásť titulov. Ktoré konkrétne snímky festival ponúkne divákom tento rok?
Z FILMOVÉHO DIANIA 
Absolventský film VŠMU v kinodistribúcii, Slovenské filmy s výrobným rokom 2003, Vyšlo DVD Čert vie prečo, Štyri nové DVD so slovenskými filmami...
HORÚCA NOVINKA 
Filmová ročenka 2002 mapuje všetko, čo sa v slovenskej kinematografii a audiovízii za posledný rok udialo. Prináša však aj čosi naviac...
ROZHOVOR 
Dramaturgička a scenáristka Zuzana Gindl-Tatárová je čerstvo novozvolenou prezidentkou SFTA. Diapazón jej činností je však oveľa širší...
OHLASY 
MF dokumentárnych filmov v Jihlave stále zreteľnejšie vyznačuje svoju pozíciu na mape európskeho filmového diania. Aké filmy oslovili na festivale najviac?
ANKETA 
V apríli uplynulo štyridsať rokov od založenia SFÚ. Anketa prináša názory na SFÚ od odborníkov z oblasti kinematografie a audiovízie: Ľudmila Cviková a Ivan Forgács.
JUBILEÁ 
Každý mesiac si aj v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluuje v decembri 2003?
DIGITÁLNA KINEMATOGRAFIA 
Na Slovensku vznikol ďalší film s použitím digitálnej kamery. Jesennú (zato) silnú lásku v réžii Zity Furkovej nakrúcal kameraman Dodo Šimončič. Aké mal skúsenosti?