,

Dvaja pátrači: Spy Kids 2

Premiéra:
26.12. 2002
Esther Kahn

Premiéra:
05.12. 2002
Fantóm Paríža

Premiéra:
05.12. 2002
Guru

Premiéra:
26.12. 2002
Harry Potter a tajomná komnata

Premiéra:
12.12. 2002
Hollywood Hollywood

Premiéra:
05.12. 2002
Návštevníci 3: Cesta do Ameriky

Premiéra:
26.12. 2002
Quartétto

Premiéra:
29.11. 2002
Sladká Alabama

Premiéra:
05.12. 2002
 
SLOVO NA ÚVOD  
Po prvýkrát prehliadka Slovenský film prezentovala domácu tvorbu v oblasti hranej, dokumentárnej i animovanej tvorby. Prečo nemala začiatok a koniec?
KALENDÁRIUM  
Dni európskeho filmu, Dni latinského filmu, Týždeň slovenského filmu v Berlíne, Festival študentských filmov v Bejrúte...
KALENDÁRIUM  
V termíne od 8. do 10. decembra sa uskutoční 8. ročník Medzinárodnej prehliadky študentských filmov ÁČKO. Predstaví tvorbu mladých filmárov...
HORÚCA NOVINKA  
Stalo sa už zvykom, že aj tento rok sa na knižný trh dostáva publikácia Filmová ročenka 2001. Obsahuje aj kapitoly, ktoré mnohých prekvapia.
HORÚCA NOVINKA  
Obrazy starého sveta je jeden z najoceňovanejších slovenských filmov. Vznikol pred tridsiatimi rokmi a dnes sa dostáva na DVD.
AKO ĎALEJ, ABSOLVENT?  
Producentka Barbara Szomolányiová odbor Produkcie a manažmentu nielen vyštudovala, ale prakticky sa mu venuje naplno...
RECENZIA  
Debut slovenskej scenáristky a režisérky Laury Sivákovej je perspektívnym filmom nádejnej autorky. Verne vykresľuje konflikty vzťahu matiek a dcér, žien a ich mužov...
OHLASY  
Vystihuje film Útek do Budína dobu, do ktorej je zasadený a čím môže osloviť súčasného diváka? Odpovedali ľudia pôsobiaci v oblasti filmu po jeho premiére.
OHLASY  
Seminárov s prezentáciou filmových experimentov je na Slovensku ako šafránu. Hladné oko v Bratislave je jednou z pozoruhodných udalostí.
OHLASY  
Reprezentantom slovenskej kinematografie na Festivale východoeurópskeho filmu v Cottbuse bol Dážď padá na naše duše. Perspektíva budúceho roka je väčšia.
DIGITÁLNA KINEMATOGRAFIA  
V decembri sa do slovenských kín dostávajú až štyri filmy, nakrútené digitálne, medzi nimi aj slovenský film Quartétto. Kde sa ale dá čítať o digitálnej kinematografii?
JUBILEÁ  
Každý mesiac si aj v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluuje v decembri?
PLUS/MÍNUS 
Jana Skořepová, Marko Škop, Paľo Korec: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii za posledný mesiac?
4.MFF BRATISLAVA 
V termíne od 29. novembra do 7. decembra sa bude konať 4. MFF Bratislava, význačný Medzinárodnou súťažou prvých a druhých hraných filmov.
Z FILMOVÉHO DIANIA 
Animovaný pôvod sveta do kinodistribúcie, Bakalárske filmy VŠMU na obrazovke, Internetová stránka SFÚ v novej podobe, Kino-Ikon aj o dokumentárnom filme
HORÚCA NOVINKA 
Takmer tri roky sa čakalo na netradičnú publikáciu 5 scenárov Martina Šulíka. Vo svojej výtvarne netradičnej verzii dáva literárnu podobu jeho scenárom.
ROZHOVOR 
Filmovanie expedícií, vysokohorských výstupov či náročných splavov dáva zabrať, no dokumentaristovi Pavlovi Barabášovi je čo závidieť.
TÉMA 
Slovenská filmová produkcia je špecifickou profesiou. Ako ju dnes vidia slovenskí producenti a aké projekty pripravujú do roku 2003?
RECENZIA 
Miloslav Luther sa podujal na neľahkú úlohu nakrútiť historický projekt. Útek do Budína zachytáva rozpätie piatich rokov, naráža na nedopovedanosť niektorých scén.
OHLASY 
Menšinovú cestu filmových prehliadok, veľmi obľúbenú u vášnivých kinofilov, predstavuje aj prehliadka slovenských a českých archívnych filmov v Strečne.
OHLASY 
Česko-slovenská filmologická konferencia Žáner vo filme otvorila zaujímavé témy. Svoje príspevky prezentovali autori rôznych vedných disciplín.
PROFIL 
Slovenský hudobný skladateľ Ilja Zeljenka skôr, ako mal v roku 1973 zakázanú kompozičnú činnosť, vytvoril od roku 1957 hudbu k sto filmom.
REBRÍČKY 
Desiatka najnavštevovanejších filmov na Slovensku v mesiaci september 2002 podľa Únie filmových distribútorov.