,

Arthur zachráni Vianoce

Premiéra:
24.11. 2011
Jaskyňa zabudnutých snov

Premiéra:
10.11. 2011
Majstrovský plán

Premiéra:
10.11. 2011
Moja krásna učiteľka

Premiéra:
17.11. 2011
Mr. Nice

Premiéra:
10.11. 2011
Neviem, ako to dokáže

Premiéra:
10.11. 2011
Perfect Days

Premiéra:
03.11. 2011
Polnoc v Paríži

Premiéra:
24.11. 2011
Real Steel: Oceľová päsť

Premiéra:
17.11. 2011
Spy Kids 4D: Stroj času

Premiéra:
10.11. 2011
Tintinove dobrodružstvá

Premiéra:
03.11. 2011
Tri

Premiéra:
03.11. 2011
Trou de Fer – Železná diera

Premiéra:
24.11. 2011
Viditeľný svet

Premiéra:
10.11. 2011
Vojna bohov 3D

Premiéra:
24.11. 2011
Vymedzený čas

Premiéra:
03.11. 2011
 
SLOVO NA ÚVOD  
V slovenskej kinematografii sa už každý rok nájde film, ktorý pohne rebríčkom návštevnosti od vzniku samostatného Slovenska. Je to plus aj pre menej divácke slovenské filmy, ktoré by bolo škoda nevidieť.

(Simona Nôtová)

PLUS/MÍNUS MESIACA  
Martin Kaňuch, Miloslav Luther, Ivan Hronec: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
KALENDÁRIUM – 13. MFF BRATISLAVA  
Bratislavský festival po roku opäť prechádza zmenami, jeho tohtoročný program sa rodil pod novým zložením programového tímu. Prinesie tradičné súťaže aj nové programové sekcie.

(Eva Michalková)

NOVINKY – VIDITEĽNÝ SVET  
Celovečerný hraný debut Petra Krištúfka Viditeľný svet je psychologická dráma, ktorá hovorí o krehkých hraniciach súkromia. Slovensko už reprezentovala na viacerých filmových festivaloch.

(Eva Michalková)

TÉMA – PROJEKT PARTNER SLOVENSKÉHO FILMU  
V slovenskom audiovizuálnom prostredí vznikol projekt podpory distribúcie pod názvom Partner slovenského filmu. V prvom roku svojho fungovania podporil až deväť slovenských a koprodukčných filmov.

(Simona Nôtová)

RECENZIA – STROM ŽIVOTA  
Filmová esej o večnosti Terrenca Malicka Strom života je pestrou audiovizuálnou kolážou. Je to spirituálny film, ktorý formálne vyvoláva špeciálny druh artificiálneho zážitku. A vo výpovedi nie je skeptický.

(Peter Zákuťanský)

OHLASY – 15. ÁČKO  
Medzinárodný rozmer festivalu študentských filmov Áčko sa tento rok výrazne posilnil bez toho, aby menil charakter súťaže, jeho súčasťou bolo aj Visegrad Film Forum. Organizátori pripravili silné a zaujímavé podujatie.

(Tomáš Hudák)

FILMOVÉ PUBLIKÁCIE  
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo knižne: Gustav Machatý: Touha dělat film, Život Toma Waitse, Charisma, ...izmy

(Peter Ulman)

ČO ROBIA ?  
V slovenskej kinematografii je neustály pohyb. Traja tvorcovia hovoria o tom, na čom momentálne pracujú: Lívia Filusová, Maroš Hečko, Juraj Lehotský
PROFIL – AGNEŠA KALINOVÁ  
Agneša Kalinová bola prvou výraznou osobnosťou kritickej reflexie slovenského filmu, čitateľom prinášala konfrontáciu s ostatným filmovým svetom.

(Lenka Kuchtová)

Z FILMOVÉHO DIANIA – GRANTY A UZÁVIERKY  
MEDIA Desk Slovensko informuje..., Filmový trh Sofia Meetings, Koprodukčné fórum spája východ so západom
CS FILM - TELEVÍZIA ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH FILMOV  
Televízia českých a slovenských filmov CS Film uvádza už niekoľko rokov pravidelne Slovenské pondelky. Čo bude vysielať v novembri 2011?
ČO SA STALO ZA 30 DNÍ  
Slovenská kinematografia je bohatá na udalosti rôzneho druhu. Čo nám neuniklo v priebehu septembra a októbra 2011?
AKTUÁLNE– DVD EDÍCIA SLOVENSKÝ FILM 40. A 50. ROKOV  
Slovenský filmový ústav a vydavateľstvo Petit Press pripravili na túto jeseň ďalšiu desiatku významných filmov zo slovenskej kinematografie. Jej jednotlivé tituly vychádzajú od 30. septembra do 2. decembra.

(Simona Nôtová)

FILMOVÉ PUBLIKÁCIE  
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo knižne: Metamorfózy slovenskej filmovej tvorby, Almanach slovenského dokumentárneho filmu 2010, Současný český a slovenský film, Od analógového k digitálnemu

(Monika Mikušová)

MOJE OBĽÚBENÉ SLOVENSKÉ FILMY – JANA JURÁŇOVÁ  
Osobnosti našej kinematografie hovoria o svojom obľúbenom slovenskom filme. Výber je bez obmedzení, žáner ani rok vzniku filmu nerozhodujú.
KALENDÁRIUM 
12. Barbakan, 13. MFF Bratislava, 7. Eurotour, 6. HoryZonty, 7. Starcov poklad, 2. Festival Slobody, Programovací seminár ASFK, 12. Jeden svet, 3. Prehliadka slovenských filmov Kluž, 21. MFF Cottbus, 19. Filmový seminár a prehliadka Budapešť / Segedín ...

(Eva Michalková)

NOVINKY – TROU DE FER – ŽELEZNÁ DIERA  
Dokumentarista Pavol Barabáš pravidelne zaznamenáva svoje náročné expedície. Naposledy sa vybral do útrob vyhasnutej sopky na ostrove Réunion v Indickom oceáne a zachytil tam extrémne náročný prechod kaňonom.

(Eva Michalková)

ROZHOVOR – MARIAN URBAN  
Producent, scenárista a dramaturg Marian Urban patrí so svojou spoločnosťou k úspešným produkčným spoločnostiam na Slovensku. V súčasnosti má tiež rozpracovaných niekoľko projektov. A zároveň oslavuje životné jubileum.

(Mariana Jaremková)

RECENZIA – LÓVE  
Film Lóve Jakuba Kronera je klasická melodramatická historka o náprave hriešnika. Napriek tomu, že trpí celkovou roztrieštenosťou, boduje v zložke dialógov, v ktorej väčšina súčasných slovenských filmov zlyháva.

(Roman Jurčák)

RECENZIA – TRI  
Režisér Tom Tykwer je označovaný ako zázračné dieťa nemeckého filmu. V novej snímke Tri prichádza s podmanivým vizuálom, frenetickým temporytmom a nekonvenčným pohľadom na lásku..

(Žofia Bosáková)

OHLASY – 14. ČESKOSLOVENSKÁ FILMOLOGICKÁ KONFERENCIA 
Tohtoročná filmologická konferencia sa niesla v znamení témy minority. Nevenovala sa len zobrazovaniu národnostných menšín, ale aj iných subkultúr. Príspevky zúčastnených mali široký záber.

(Nina Šilanová)

DVD NOSIČE 
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo na DVD: Devínsky masaker, BRATISLAVAfilm, Šťastní spolu, The Doors

(Miro Ulman)

PROFIL – DUŠAN TRANČÍK 
Režisér, scenárista a strihač Dušan Trančík patrí k významným slovenským režisérom. Okrem toho, že tento mesiac oslavuje životné jubileum, pracuje aj na nových projektoch.

(Mariana Jaremková)

Z FILMOVÉHO DIANIA 
Na DVD vyšla Tisícročná včela, Animovaný Alois Nebel v boji o Oscara, Nová predsedníčka rady AVF...
TIPY NA MESIAC – KINO LUMIÈRE V NOVEMBRI 
Kino Lumière ponúka každý mesiac bohatý a pestrý program zo svetovej i slovenskej kinematografie. . V novembri odporúča filmy: filmový teoretik Martin Ciel
JUBILEÁ - NOVEMBER 2011 
Každý mesiac si v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluje novembri 2011?
KLAPKA.SK – NAJPREDÁVANEJŠIE PUBLIKÁCIE A DVD NOSIČE 
Zoznam najpredávanejších knižných publikácií a audiovizuálnych nosičov v predajni Klapka.sk za október 2011.
PROGRAM KÍN 
Program kín na mesiac november 2011

Filmsk na stiahnutie vo formáte PDF