,

22 výstrelov

Premiéra:
18.11. 2010
Alfa a Omega 3D

Premiéra:
04.11. 2010
Deadline

Premiéra:
04.11. 2010
Diabol

Premiéra:
11.11. 2010
Harry Potter a Dary smrti I

Premiéra:
18.11. 2010
Kuky se vrací

Premiéra:
07.10. 2010
Machete

Premiéra:
11.11. 2010
Mesto

Premiéra:
25.11. 2010
Odnikiaľ niekam

Premiéra:
18.11. 2010
Piko

Premiéra:
11.11. 2010
Pouta

Premiéra:
11.11. 2010
Premena

Premiéra:
11.11. 2010
Sociálna sieť

Premiéra:
04.11. 2010
Tajomstvo múmie

Premiéra:
11.11. 2010
Videokracia

Premiéra:
25.11. 2010
 
SLOVO NA ÚVOD  
Mimoriadne bohatá festivalová jeseň pokračuje, vidieť a počuť sa toho dá v novembri naozaj veľa. Stačí si vybrať – napríklad nováčika medzi festivalmi, Festival slobody, alebo tradičný MFF Bratislava.

(Mariana Jaremková)

PLUS/MÍNUS MESIACA  
Katarína Kerekesová, Marek Kuboš, Leo Štefankovič: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
KALENDÁRIUM – 12. MFF BRATISLAVA  
Medzinárodný filmový festival Bratislava začína tento rok v skoršom termíne. 12. ročník ponúkne spolu dve stovky filmov, stretnutia s mnohými zahraničnými hosťami a bohaté sprievodné podujatia.

(Eva Michalková)

TÉMA – SLOVENSKÍ HERCI V ČESKÝCH FILMOCH  
Obsadzovanie slovenských hercov v českých filmoch je občas prezentované ako čosi výnimočné. Takejto mystifikácii nezodpovedá vysoká frekvencia obsadzovania Slovákov, ani prozaické dôvody ich výberu.

(Jana Dudková)

Z FILMOVÉHO DIANIA – GRANTY A UZÁVIERKY  
MEDIA Desk Slovensko informuje...
RECENZIA – PIKO  
Režisérom snímky o českej droge pervitíne je Tomáš Řehořek. Cieľavedomosť tvorcovi nechýba, po dramaturgickej stránke však jeho zanietenie škrípe. Film postráda jednotnú štruktúru.

(Zuzana Štefunková)

OHLASY – MEDENÁ VEŽA  
Projekcia Hollého filmu Medená veža na 18. MF horských filmov v Poprade nedýchala nostalgiou. Bola dôkazom, že dobrý film sa stáva súčasťou života ľudí, súčasťou histórie mesta, kde vznikal. Štyridsať rokov starý film stále má fanúšikov zo všetkých generácií.

(Zuzana Mistríková)

DVD NOSIČE  
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo na DVD: Zapomenuté transporty, Strážca divočiny, Arsy–Versy / Ďakujem, dobre, Nicholas Winton – The Power of Good

(Miro Ulman)

OHLASY – 20. VÝROČIE FTF VŠMU  
20. výročie svojej existencie si Filmová a televízna fakulta pripomenula v dňoch 17.-20. októbra aj konferenciou s názvom Metamorfózy študentskej tvorby. Fakulta sa rozhodla viac reflektovať, ako spomínať.

(Tomáš Hudák)

ANKETA - 20. VÝROČIE SFÚ  
Slovenský filmový ústav sa stal samostatnou inštitúciou v roku 1991. Ako vnímajú uplynulých dvadsať rokov činnosti SFÚ bývalí ministri kultúry Ladislav Snopko a Rudolf Chmel?
DR. DIVNOLÁSKA – NA SLOVENSKU SKÔR AKO V USA!  
Najrôznejšie otázky čitateľov v súvislosti so slovenskou kinematografiou. A ešte rôznejšie odpovede od Dr. Divnolásku.

(Miro Ulman)

JUBILEÁ - NOVEMBER 2010  
Každý mesiac si v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluje v novembri 2010?
ČO SA STALO ZA 30 DNÍ  
Slovenská kinematografia je bohatá na udalosti rôzneho druhu. Čo nám neuniklo v priebehu septembra a októbra 2010?

(Mariana Jaremková)

MOJE OBĽÚBENÉ SLOVENSKÉ FILMY – ROMAN POLÁK 
Osobnosti našej kinematografie hovoria o svojom obľúbenom slovenskom filme. Výber je bez obmedzení, žáner ani rok vzniku filmu nerozhodujú.
KALENDÁRIUM 
12. MFF Bratislava, 8. Cena Tibora Vichtu, Festival slobody, 18. Filmový seminár, 6. EUROTOUR Piešťany, 6. Starcov poklad, Víkend atraktívneho divadla, Vianočné trhy 2010, 11. Jeden svet...

(Eva Michalková)

ROZHOVOR – DIANA FABIÁNOVÁ 
Diana Fabiánová sa uviedla svojím prvým filmom Mesiac v nás, v ktorom s ľahkosťou a vtipom hovorí o tabuizovanej téme ženskej menštruácie. V odkrývaní tabu pokračuje aj v ďalších projektoch.

(Mariana Jaremková)

Z FILMOVÉHO DIANIA 
Distribučná spoločnosť SPI sa zmenila na Film Europe, Pokoj v duši víťazom festivalu v Kansas City, Noví členovia prezídia SFTA a výboru KFN SSN, Dva filmové sviatky v Paríži...
RECENZIA – 25 ZO ŠESŤDESIATYCH ALEBO ČESKOSLOVENSKÁ NOVÁ VLNA  
Dvojdielny dokument predstavuje komplexný pohľad na fenomén novej vlny v kultúrnych a spoločenských súvislostiach. Svojím filmom sa Martin Šulík snaží priniesť osvetu najmä mladej generácii.

(Nina Šilanová)

RECENZIA – ZLÝ POLIŠ  
Werner Herzog nakrútil nonkonformnú konverzačku, smerujúcu až k paródii žánru. Podobne, ako filmy bratov Coenovcov, skladá obraz doby, ktorej absurdnosť zaniká v rutine dennodenných pokusov o prežitie.

(Jaroslav Procházka)

FILMOVÉ PUBLIKÁCIE 
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo knižne: A History of Italian Cinema, The History of Italian Cinema, Optical Poetry, Avant–garde Film

(Monika Mikušová)

AKTUÁLNE – UNIKÁTNY SOFTWARE ZO SLOVENSKA  
Vlado Struhár pred tromi rokmi začal vymýšľať vlastný software, ktorý by mu pomohol dosiahnuť čo najväčšiu kontrolu materiálu počas nakrúcania. V súčasnosti jeho software QTAKE využíva aj Hollywood.

(Mariana Jaremková)

OHLASY – 14. ÁČKO  
Pomyselnou bodkou za študentskou tvorbou uplynulého školského roka bolo bratislavské Áčko. 14. ročník priniesol viac ako stovku filmov, besedy, ale aj predhalloweensku karnevalovú párty.

(Tomáš Hudák)

ČO ROBIA ? 
V slovenskej kinematografii je neustály pohyb. Traja tvorcovia hovoria o tom, na čom momentálne pracujú: Mišo Suchý, Tina Diosi, Róbert Šveda
PROGRAM KÍN 
Program kín na mesiac november 2010
CS FILM - TELEVÍZIA ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH FILMOV  
Televízia českých a slovenských filmov CS Film uvádza už niekoľko rokov pravidelne Slovenské pondelky. Čo bude vysielať v novembri 2010?
KLAPKA.SK – NAJPREDÁVANEJŠIE PUBLIKÁCIE A DVD NOSIČE 
Zoznam najpredávanejších knižných publikácií a audiovizuálnych nosičov v predajni Klapka.sk za október 2010.

Filmsk na stiahnutie vo formáte PDF