,

Beowulf

Premiéra:
22.11. 2007
Breakout

Premiéra:
22.11. 2007
Démoni

Premiéra:
16.11. 2007
Diablova dielňa

Premiéra:
22.11. 2007
Hrdinovia a zbabelci

Premiéra:
08.11. 2007
Inland Empire

Premiéra:
08.11. 2007
Invázia

Premiéra:
08.11. 2007
Irina Palm

Premiéra:
15.11. 2007
Izba 1408

Premiéra:
01.11. 2007
Kauza CIA

Premiéra:
29.11. 2007
Kráľovná Alžbeta: Zlatý vek

Premiéra:
22.11. 2007
Next

Premiéra:
15.11. 2007
Resident Evil: Zánik

Premiéra:
01.11. 2007
Sila srdca

Premiéra:
29.11. 2007
Tesne vedľa

Premiéra:
15.11. 2007
Všetci možní zberači a ja

Premiéra:
08.11. 2007
Wholetrain

Premiéra:
01.11. 2007
Záviš, kníže pornofolku...

Premiéra:
22.11. 2007
 
SLOVO NA ÚVOD  
Premiéra avizovaného filmu Muzika zatiaľ nebude, do kín sa ale v novembri dostane debut Róberta Švedu Démoni a veľa „dobrej muziky“ na blížiacom sa MFF Bratislava.

(Simona Nôtová)

POHĽAD ZVONKA – ROBERT RICHTER  
Slovenská kinematografia je rôzne vnímaná doma a za hranicami. Ako ju vidí programový pracovník MFF San Sebastián, filmový publicista Robert Richter?

(Miro Ulman)

KALENDÁRIUM – 9. MFF BRATISLAVA  
Deviaty ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava charakterizuje niekoľko zmien, nemenne k nemu patrí kvalitná zostava filmového programu. Čo uvedie?

(Simona Nôtová)

ROZHOVOR – DUŠAN RAPOŠ  
Režisér prvých troch divácky najúspešnejších slovenských filmov v ére samostatného Slovenska Dušan Rapoš dokončil dokumentárny seriál a nakrúca nový celovečerný film.

(Miro Ulman)

Z FILMOVÉHO DIANIA  
Vychádza nové číslo časopisu Kino-Ikon, Študentské filmy pravidelne na obrazovke, Nový multiplex v Dunajskej Strede, Víťazi Noci filmových nádejí...
RECENZIA – TAJNOSTI  
Tretí celovečerný film Alice Nellis je jej najvyzretejším dielom. Opäť sa venuje všednej realite, dôraz kladie na ženské postavy a ich vnútorné prežívanie. Bez sentimentu.

(Pavel Smejkal)

RECENZIA – IRINA PALM  
Hlavnou témou filmu Sama Garbarskeho je stret dvoch diametrálne odlišných svetov, pričom snaha o realistické zobrazenie prostredia nočného klubu ostáva nenaplnená. Jeho pohľad je zmierlivý.

(Dominika Šimonová)

SOUNDTRACKY  
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období z filmovej hudby vyšlo na CD: Once, Halloween, Control

(Miro Ulman)

DVD NOSIČE  
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo na DVD: Zostane to medzi nami, Roming, 2 x Jindřich Plachta, Final Fantasy

(Juraj Redeky)

ČO ROBIA ?  
V slovenskej kinematografii je neustály pohyb. Traja tvorcovia hovoria o tom, na čom momentálne pracujú: Marek Leščák, Patrik Pašš ml., Jana Pirohová
GLOSA  
Nielen hollywoodske blokbastery, ale aj naše malé slovenské kauzy majú svoje pokračovania. Napríklad aj kauza bratislavského kina Mladosť...

(Jaroslav Hochel)

JUBILEÁ – NOVEMBER 2007  
Každý mesiac si v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluje v novembri 2007?
PLUS/MÍNUS 
Martin Šmatlák, Bohumír Bobocký, Eduard Grečner: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
KALENDÁRIUM 
13. Projekt 100 – 2007, 8. Jeden svet, 5. Cena Tibora Vichtu, 3. Eurotour Piešťany, Ruská filmová sezóna, 15. filmový seminár Budapešť, Slovenský filmový týždeň Segedín ...

(Eva Michalková)

NOVINKY – DÉMONI 
V novembri má premiéru nový slovenský film, debut Róberta Švedu Démoni. Skladá sa z troch poviedok, ktoré zachytávajú momenty zo života troch žien v inej životnej situácii.

(Eva Michalková

TÉMA – PROBLÉMY FILMOVEJ VÝCHOVY 
Už dlhšiu dobu pokračujú diskusie o tom, ako by malo vyzerať vzdelávanie v oblasti filmu. Zatiaľ je iba sporadické a do učebných osnov sa premieta len veľmi pomaly.

(Monika Mikušová)

Z FILMOVÉHO DIANIA – GRANTY A UZÁVIERKY 
Herec Marko Igonda nominovaný na Shooting Stars, MEDIA Desk Slovensko informuje, Výhodné akreditácie na 9. MFF Bratislava...
RECENZIA – INLAND EMPIRE 
Najnovší film Davida Lyncha rozdelil ľudí na dva tábory, zhodujú sa len v tom, že jeho trojhodinové dielo je pre svoju komplikovanú štruktúru nočnou morou recenzentov.

(Zita Hosszúová)

AKTUÁLNE – EDIČNÉ AKTIVITY SFÚ 
Činnosť edičného oddelenia SFÚ sa sústreďuje na vydávanie filmologickej a filmovej literatúry, ale aj DVD nosičov. Najbližšie vyjde publikácia o Albertovi Marenčinovi.

(Simona Nôtová)

FILMOVÉ PUBLIKÁCIE 
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo knižne: Dějiny filmu. Přehled světové kinematografie, Škola kresleného filmu, 1000 Films to change your life, Animation Now!

(Peter Ulman)

SLOVENSKÝ FILM 70. ROKOV NA DVD 
V DVD edícii SFÚ a vydavateľstva Petit Press v novembri vyjdú filmy: Ružové sny, Víťaz, A pobežím až na kraj sveta, Postav dom, zasaď strom

(Ondrej Starinský)

DR. DIVNOLÁSKA – FONTÁNA Z FONTÁNY 
Najrôznejšie otázky čitateľov v súvislosti so slovenskou kinematografiou. A ešte rôznejšie odpovede od Dr. Divnolásku.
ČO SA STALO ZA 30 DNÍ 
Napriek zdanlivému stavu stagnácie v slovenskej kinematografii sa každý mesiac čosi udeje. Čo nám neuniklo v priebehu septembra a októbra 2007?
PROGRAM KÍN 
Program kín na mesiac november 2007