,

Biela Masajka

Premiéra:
02.11. 2006
Borat

Premiéra:
23.11. 2006
Casino Royale

Premiéra:
16.11. 2006
Lovecká sezóna

Premiéra:
23.11. 2006
Na druhej strane

Premiéra:
02.11. 2006
Nabiť a zabiť

Premiéra:
09.11. 2006
Outsider

Premiéra:
09.11. 2006
Potomkovia ľudí

Premiéra:
09.11. 2006
Ro(c)k podvraťákov

Premiéra:
09.11. 2006
Spláchnutý

Premiéra:
30.11. 2006
Stormbreaker

Premiéra:
16.11. 2006
Tajomstvo oceánu

Premiéra:
09.11. 2006
Volver

Premiéra:
30.11. 2006
Zastaneš a neprežiješ

Premiéra:
30.11. 2006
 
SLOVO NA ÚVOD  
Čoskoro sa budú uzatvárať štatistiky za rok 2006 aj v oblasti kinematografie a audiovízie. A hoci čísla nebudú možno najvyššie, máme sa čím pochváliť.

(Simona Nôtová)

KALENDÁRIUM  
12. Projekt 100, 14. Etnofilm Čadca, Ars Litera 2006, Osobnosť mesiaca – Vlado Müller, Dni bulharského filmu 2. Eurotour Piešťany, Programovací seminár ASFK...

(Dáša Čiripová)

Z FILMOVÉHO DIANIA  
Predpremiéra filmu Zima kúzelníkov, Cena Tibora Vichtu už má víťazov, DVD na Slovensku v roku 2006...
SOUNDTRACKY  
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období z filmovej hudby vyšlo na CD: Miami Vice, Habana Blues, Step Up

(Miro Ulman)

TÉMA – 50 ROKOV SLOVENSKEJ TELEVÍZIE  
Slovenská televízia si tento rok pripomína polstoročnú existenciu. V súčasnosti sa s jej menom spája predovšetkým kritika, že produkuje málo hranej tvorby. Zlepší sa niekedy tento stav?

(Tomáš Czwitkovics)

RECENZIA – ZBOHOM, HARRY!  
Bláznivá komédia so slovenskou koprodukčnou účasťou v réžii Roberta Younga je plná humorných situácií a groteskných vtipov, jej dej je však jednoduchý a veľa nového neprináša.

(Eva Michalková)

SLOVENSKÝ FILM V SLOVENSKÝCH TELEVÍZIÁCH – JUŽNÁ POŠTA  
Vo filme Južná pošta sa Stanislavovi Párnickému podarilo zachytiť štruktúru rozpamätávania sa na zabudnuté, ale aj zabúdania na kedysi prítomné. V tom spočíva jeho aktuálnosť.

(Jelena Paštéková)

JUBILEÁ  
Každý mesiac si aj v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluuje v novembri 2006?
FILMOVÉ PUBLIKÁCIE  
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo knižne: Mraky nad Barrandovem, 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete, Andrej Rublev, Když už mít otce, ať je to Gabin

(Peter Ulman)

DR. DIVNOLÁSKA – VO FILME JE MAFIA ALEBO KÚPEĽ?  
Najrôznejšie otázky čitateľov v súvislosti so slovenskou kinematografiou. A ešte rôznejšie odpovede od Dr. Divnolásku.

(Miro Ulman)

PLUS/MÍNUS 
Peter Hledík, Katarína Mišíková, Vladimír Štric: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
KALENDÁRIUM – 8. MFF BRATISLAVA 2006 
Program MFF Bratislava tento rok tvorí desať sekcií, z ktorých súťažná ponúkne konfrontáciu filmov, ocenených na najprestížnejších svetových festivaloch. Zaujmú však aj iné snímky.

(Simona Nôtová)

ROZHOVOR – LEO ŠTEFANKOVIČ 
Scenárista a dramaturg Leo Štefankovič v októbri zasadol do kresla dekana na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU. Aká je jeho predstava profilácie fakulty do budúcna?

(Eva Michalková)

Z FILMOVÉHO DIANIA – GRANTY A UZÁVIERKY 
MEDIA Desk Slovensko informuje, Uzávierka na medzinárodný seminár o žánroch, Termín uzávierky na grant z fondu Eurimages, Súťaž o námet na celovečerný hraný film...
OHLASY – 41. ACADEMIA FILM OLOMOUC 
Jeden z najstarších festivalov dokumentárnych filmov v Európe Academia Film Olomouc sa pokúša rozšíriť svoju koncepciu i divácku obec. Tento ročník bol úspešným aj pre Slovensko.

(Martin Kaňuch)

RECENZIA – VOLVER 
Život Pedra Almodóvara formovali ženy. Aj jeho najnovší film hovorí o ženách, ich sila spočíva v kombinácii rozumu a citu. Sú na piedestáli ženskosti a Almodóvar na vrchole svojej kariéry.

(Ildikó Pongó)

PROGRAM KÍN 
Program kín na mesiac november 2006
SLOVENSKÝ FILM 80. ROKOV NA DVD 
V DVD edícii SFÚ a vydavateľstva Petit Press v novembri vyjdú filmy: Ja milujem, ty miluješ, Južná pošta, Noční jazdci, Pásla kone na betóne

(Ondrej Starinský)

IN MEMORIAM – GABRIELA GAVALČINOVÁ 
Dňa 20. septembra 2006 po ťažkej chorobe zomrela dokumentátorka, filmografka a dlhoročná pracovníčka SFÚ Gabriela Gavalčinová, jedna zo zakladajúcich členov BAB.

(Rudolf Urc)

ČO SA STALO ZA 30 DNÍ 
Napriek zdanlivému stavu stagnácie v slovenskej kinematografii sa každý mesiac čosi udeje. Čo nám neuniklo v priebehu septembra a októbra 2006?