,

Detské hry

Premiéra:
03.11. 2005
História násilia

Premiéra:
03.11. 2005
Kliatba bratov Grimmovcov

Premiéra:
10.11. 2005
Lovci dinosaurov

Premiéra:
24.11. 2005
Moja veľká indická...

Premiéra:
17.11. 2005
Nočná hliadka

Premiéra:
03.11. 2005
Odtrhnutý z reťaze

Premiéra:
24.11. 2005
Panenstvo na obtiaž

Premiéra:
03.11. 2005
Pozná ju ako svoje boty

Premiéra:
24.11. 2005
Udatné kuriatko

Premiéra:
17.11. 2005
V moci diabla

Premiéra:
17.11. 2005
 
SLOVO NA ÚVOD  
Na Slovensku okrem celovečerných hraných projektov vznikajú aj dokumentárne, aj krátkometrážne filmy, a zdá sa, že nebudú nezaujímavé...

(Simona Nôtová-Tušerová)

KALENDÁRIUM  
11. Projekt 100, 2. Filmová škola Bratislava, Jaro Filip na Hrade, Ars Poetica 2005, 6. Jeden svet 2005, Programovací seminár ASFK, Retrospektívna prehliadka Piera Paola Pasoliniho...

(Dáša Čiripová)

AKTUÁLNE – SLOVENSKÉ DOKUMENTÁRNE PROJEKTY 2005 – 2006  
Zvýšenie objemu peňazí zo štátnej podpory sa neprenieslo len do oblasti celovečernej hranej tvorby. Nedávno vznikli aj dokumentárne snímky a mnohé sú vo fáze rozpracovanosti. Aké?

(Miro Ulman)

SOUNDTRACKY  
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období z filmovej hudby vyšlo na CD: Emile Simon: The Emperor´s Journey, Bewitched, Oliver Twist.

(Miro Ulman)

Z FILMOVÉHO DIANIA  
Premiéra filmu Ticho, DVD na Slovensku v roku 2005, Zelenkove príbehy na DVD, Digital –prezentácia mladých filmárov, Pamätná tabuľa Jánovi Kadárovi, Lipsko ocenilo drotárov...
REAKCIE – NA OKRAJ ŠTÁTNEHO FONDU NA PODPORU KINEMATOGRAFIE  
Aké sú medzery štátnej podpory kinematografie v súvislosti s nedokončenými projektmi zo štátnych zdrojov a aké sú ich riešenia?

(Dušan Trančík)

RECENZIA – HISTÓRIA NÁSILIA  
Dráma História násilia nie je idylický rodinný film, je to psychologický thriller postavený na násilí. David Cronenberg v ňom ale nikoho nekritizuje, len konštatuje stav vecí.

(Zita Hosszúová)

SLOVENSKÝ FILM V SLOVENSKÝCH TELEVÍZIÁCH – EDEN A POTOM  
Film so surrealistickým nábojom vyvracia tradičné názory na filmovú naráciu, stvárnenie príbehu, lineárne plynutie deja a dramatický oblúk. Je spochybnením princípov logiky.

(Martin Palúch)

JUBILEÁ  
Každý mesiac si aj v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluuje v novembri 2005?
PROGRAM KÍN  
Program kín na mesiac november 2005
PLUS/MÍNUS 
Pavel Branko, Ivana Zajacová, Richard Blech: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
KALENDÁRIUM – 7. MFF BRATISLAVA 2005 
Deväť dní začiatkom posledného mesiaca v kalendári predstaví slovenskej filmovej verejnosti po roku opäť veľkú festivalovú udalosť – 7. Medzinárodný filmový festival Bratislava.

(Peter Nágel)

ROZHOVOR – MAREK ŠULÍK 
Marek Šulík je síce režisér dokumentárnych filmov, najvýstižnejšie by ho však bolo označiť ako univerzálneho tvorcu. Najnovšie mal premiéru jeho dokument Sedem magických rokov.

(Dáša Čiripová)

TÉMA – TRI ROKY S KINOM ORANGE IMAX 
Prvé veľkoformátové kino Orange IMAX Bratislava vzniklo na Slovensku pred tromi rokmi a do dnešného dňa ponúklo divákom 24 filmových titulov. Aké sú čísla jeho návštevnosti?

(Miro Ulman)

Z FILMOVÉHO DIANIA – GRANTY, UZÁVIERKY 
MEDIA Desk Slovensko informuje, Akreditácie na 7. MFF Bratislava 2005, Víťazi súťaže Cena Tibora Vichtu...
FILMOVÉ PUBLIKÁCIE 
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo knižne: Bohdan Sláma: Štěstí, Alain Silver, James Ursini, Paul Duncan: Film noir, Hanns Zischler: S Kafkou do kina, Ekaterina Andrikanis, Sergej Kondakov: Jak se točí film. Filmová abeceda v praxi.

(Peter Ulman)

RECENZIA – KRAJINA HOJNOSTI 
Nový film Wima Wendersa Krajina hojnosti zachytáva na pozadí rodinného príbehu zlomový historický moment konca jednej etapy. Všetko sa odvíja od 11. septembra 2001...

(Dáša Čiripová)

DR. DIVNOLÁSKA – AKO SA VOLÁ NAJSTARŠIA KAMERAMANKA? 
Dr. Divnoláska od januára 2005 odpovedá vo Film.sk na najrôznejšie otázky čitateľov v súvislosti so slovenskou kinematografiou.

(Miro Ulman)

ČO SA STALO ZA 30 DNÍ 
Napriek zdanlivému stavu stagnácie v slovenskej kinematografii sa každý deň a každý mesiac čosi udeje. Čo nám neuniklo v priebehu septembra a októbra 2005?