,

Adaptácia

Premiéra:
06.11. 2003
Biely oleander

Premiéra:
06.11. 2003
Blažené bytosti

Premiéra:
13.11. 2003
Boží zásah

Premiéra:
06.11. 2003
Fanfán Tulipán

Premiéra:
27.11. 2003
Hľadá sa Nemo

Premiéra:
13.11. 2003
Láska nebeská

Premiéra:
20.11. 2003
Letuška 1. triedy

Premiéra:
20.11. 2003
Matrix Revolutions

Premiéra:
05.11. 2003
Nepriestrelný mních

Premiéra:
13.11. 2003
Plnou parou vzad!

Premiéra:
20.11. 2003
Rabbit – Proof Fence

Premiéra:
06.11. 2003
Vtedy v Mexiku

Premiéra:
17.11. 2003
 
SLOVO NA ÚVOD  
Pozitívny impulz slovenskej kinematografii dávajú prehliadky a festivaly, ktoré sa na Slovensku organizujú. Aký majú význam a opodstatnenie?
KALENDÁRIUM  
Jeden svet, Mysci-fikácia 2, Francúzsky filmový klub, Zvuk vo filme, Týždeň slovenského filmu Amsterdam, Festival slovenských filmov Gran Gévrier ...
ROZHOVOR  
Generálna riaditeľka Sekcie médií a audiovízie MK SR Zuzana Mistríková hovorí, že v budúcom roku bude peňazí na audiovíziu viac. Koľko a ako sa budú prerozdeľovať?
TÉMA  
V európskom merítku má Slovensko v počte domácich filmov vydaných na DVD nie najlepšie postavenie. Je však perspektíva, že v najbližšej dobe sa táto situácia zmení.
NOVINKY  
Do distribúcie sa dostane stredometrážny študentský film Andrey Horečnej Tak dávno som Ti nenapísala. Je to tanečná feéria bez slov o vzťahu muža a ženy.
IN MEMORIAM  
V októbri opustil svet filmu a divadla herecký samouk František Velecký. Hral v mnohých slovenských a českých filmoch, naposledy sa objavil vo filme Želary.
RECENZIA  
Režisér Quentin Tarantino sa vracia na filmové plátno snímkou Kill Bill, ktorou vzdáva hold samurajským filmom. Tarantinova nadsádzka má parodický charakter.
JUBILEÁ  
Každý mesiac si aj v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluuje v novembri 2003?
ČO SA STALO ZA 30 DNÍ  
Napriek zdanlivému stavu stagnácie v slovenskej kinematografii sa každý deň a každý mesiac čosi udeje. Čo nám neuniklo v priebehu septembra a októbra?
KALENDÁRIUM - 5. MFF Bratislava  
V zostave tradičných sekcií už 5. MFF Bratislava sú aj filmy, ktoré bodovali na významných medzinárodných festivaloch. Pripravené sú však aj iné prekvapenia.
PLUS/MÍNUS 
Martin Šmatlák, Ľubica Mistríková, Martin Snopek: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
Z FILMOVÉHO DIANIA 
Mediadesk Slovensko informuje..., Akreditácie na 5. MFF Bratislava, Fond Eurimages v roku 2004, Uzávierky na granty z programov MK SR...
SOUNDTRACKY 
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období v oblasti filmovej hudby vyšlo na CD nosičoch a dá sa to počúvať: Kill Bill, Pirates of Caribbean, Down with Love.
NOVINKY 
Nový slovenský film Jesenná (zato) silná láska je filmovým režisérskym debutom herečky Zity Furkovej. Vznikol na motívy poviedky spisovateľa Ruda Slobodu.
ANKETA 
V apríli uplynulo štyridsať rokov od založenia SFÚ. Anketa prináša názory na SFÚ od odborníkov z oblasti kinematografie a audiovízie: Hans Joachim Schlegel a Jan Bernard.
RECENZIA 
Film Zostane to medzi nami je o výkriku v existencionálnom zúfalstve v modernom povrchnom svete súčasnosti. Tento výkrik zúfalstva však nepreniká k divákovi.
PROGRAM KÍN 
Program kín na mesiac november 2003 a program Slovenský film 2003
DIGITÁLNA KINEMATOGRAFIA 
S digitálnou kamerou sa pracuje aj na Slovensku. O skúsenosti sa podelil režisér Peter Kerekes, ktorý práve dokončil dokument z oblasti hraníc s Rakúskom.
KALENDÁRIUM - Slovenský film 2003 
Nesúťažná prehliadka Slovenský film 2003 prezentuje komplexne hranú, dokumentárnu a animovanú tvorbu za posledný rok. Čo je v jej programe?
Z FILMOVÉHO DIANIA 
Krst publikácie Sprievodca klubovým filmom, Slovenské filmy ocenené na AFO a Brnenskej šestnástke, Cena pre Mustang Pavla Barabáša, 90 rokov kina Mladosť...