,

Drive

Premiéra:
22.09. 2011
Elitní zabijaci

Premiéra:
06.10. 2011
Jana Eyrová

Premiéra:
20.10. 2011
Jeden deň

Premiéra:
13.10. 2011
Johnny English sa vracia

Premiéra:
13.10. 2011
Koža, v ktorej žijem

Premiéra:
08.09. 2011
Lóve

Premiéra:
13.10. 2011
Nákaza

Premiéra:
20.10. 2011
Nebojte sa tmy

Premiéra:
27.10. 2011
Obhajca

Premiéra:
27.10. 2011
Paranormal Activity 3

Premiéra:
20.10. 2011
Strom života

Premiéra:
27.10. 2011
Traja mušketieri 3D

Premiéra:
20.10. 2011
Vše pro dobro světa a Nošovic

Premiéra:
20.10. 2011
Žraloky na súš(h)i

Premiéra:
27.10. 2011
 
RECENZIA – MŔTVOLA MUSÍ ZOMRIEŤ  
Celovečerný debut Jozefa Paštéku je komédiou, ktorá ale nerozosieva humor, len produkuje vtipy. Publikum sa aj zasmeje, ale filmu niečo chýba. Neponúka možnosť dozvedieť sa viac.

(Zuzana Mojžišová)

MOJE OBĽÚBENÉ SLOVENSKÉ FILMY – VLADIMÍR GODÁR  
Osobnosti našej kinematografie hovoria o svojom obľúbenom slovenskom filme. Výber je bez obmedzení, žáner ani rok vzniku filmu nerozhodujú.
KALENDÁRIUM  
17. Projekt 100 – 2011, 5. Filmový festival inakosti, 9. Ars Poetica, 19. MF horských filmov Poprad, 38. Ekotopfilm, Piate Slovenské filmobranie, 15. Áčko, 14. MFDF Jihlava ...

(Eva Michalková)

ROZHOVOR – ZUZANA PIUSSI  
Dokumentaristka Zuzana Piussi si vedome vyberá témy, ktoré kriticky reflektujú spoločnosť, sú tabuizované, hraničné či prehliadané. Myslí si, že slovenskí filmári si pre svoje filmy hľadajú zástupné témy.

(Mariana Jaremková)

RECENZIA – MŔTVOLA MUSÍ ZOMRIEŤ  
Celovečerný debut Jozefa Paštéku je komédiou, ktorá ale nerozosieva humor, len produkuje vtipy. Publikum sa aj zasmeje, ale filmu niečo chýba. Neponúka možnosť dozvedieť sa viac.

(Zuzana Mojžišová)

OHLASY – 6. MFF CINEMATIK  
MFF Cinematik sa orientuje na mladého diváka a rozvoj filmovej gramotnosti. V šiestom roku svojej existencie dokázal, že vie byť inteligentný, vzdelaný, zábavný i rozhľadený.

(Nina Šilanová)

DVD NOSIČE  
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo na DVD: Občan Kane, Ľadová búrka, Bod zlomu, Američan

(Jaroslav Procházka)

PROFIL – MARTIN ŤAPÁK  
Tanečník, choreograf, folklorista, herec a scenárista Martin Ťapák je jedným z najproduktívnejších režisérov v slovenskej kinematografii. Tento mesiac si pripomína 85. výročie narodenia

(Lenka Kuchtová)

Z FILMOVÉHO DIANIA  
MFF Bratislava prinesie to najlepšie zo sveta filmu, Krištúfek získal v Rige cenu, O Oscara zabojuje Cigán, Slovensko vo výbere EFA iba minoritne, Nová knižná edícia o filmoch, Slováci úspešní na MIDPOINT-e, V Toronte dostali priestor aj slovenské filmy ...
TIPY NA MESIAC – KINO LUMIÉRE V OKTÓBRI  
Kino Lumiére ponúka každý mesiac bohatý a pestrý program zo svetovej i slovenskej kinematografie. V októbri odporúča filmy: filmová teoretička Mária Ferenčuhová
ČO SA STALO ZA 30 DNÍ  
Slovenská kinematografia je bohatá na udalosti rôzneho druhu. Čo nám neuniklo v priebehu augusta a septembra 2011?
AKTUÁLNE – DVD EDÍCIA SLOVENSKÝ FILM 40. A 50. ROKOV  
Slovenský filmový ústav a vydavateľstvo Petit Press pripravili na túto jeseň ďalšiu desiatku významných filmov zo slovenskej kinematografie. Jej jednotlivé tituly budú vychádzať od 30. septembra do 2. decembra.

(Simona Nôtová)

JUBILEÁ - OKTÓBER 2011  
Každý mesiac si v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluje október 2011?
SLOVO NA ÚVOD 
Hoci sa nedávno podarilo otvoriť Kino Lumière a nové priestory si našiel aj Filmový klub Nostalgia, v slovenskej kinematografii sme svedkami aj neveselých udalostí. Hovoriť treba o všetkom, lebo len tak je obraz o slovenskej kinematografii úplný.

(Simona Nôtová)

PLUS/MÍNUS MESIACA 
Zuzana Gindl-Tatárová, Peter Kerekes, Lukáš Hanulák: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
NOVINKY – LÓVE  
Mladý režisér Jakub Kroner nakrútil po dvoch rokoch svoj druhý celovečerný film, opäť z prostredia súčasnej Bratislavy. Tentoraz ide o žáner romantickej drámy so snahou o autentickosť.

(Eva Michalková)

TÉMA – FILMOVÝ KLUB NOSTALGIA MÁ NOVÉ PRIESTORY  
Správy o zrušení Filmového klubu Nostalgia zo začiatku leta sú zažehnané. Netrvalo dlho a Nostalgia si našla nové priestory, v ktorých začne premietať od polovice októbra.

(Ivana Petríková)

RECENZIA – KOŽA, V KTOREJ ŽIJEM 
Už devätnásty film Pedra Almodóvara sa pravdepodobne nezaradí medzi jeho prevratné diela. Okrem neopozeranej témy neprináša nič nové, hoci príjemne a nápadito pobaví.

(Zuzana Štefunková)

FILMOVÉ PUBLIKÁCIE 
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo knižne: Comedy Italian Style, The Hollywood Romantic Comedy, Cinema Genre, Radical Light

(Monika Mikušová)

ČO ROBIA ? 
V slovenskej kinematografii je neustály pohyb. Traja tvorcovia hovoria o tom, na čom momentálne pracujú: Peter Kelíšek, Peter Kováčik, Zuzana Cséplő
IN MEMORIAM– SLAVOMÍR ROZENBERG 
V septembri zomrel slovenský scenárista, dramaturg, publicista a novinár Slavomír Rozenberg, ktorý počas svojho života spolupracoval s významnými slovenskými režisérmi.

(Ladislav Volko)

Z FILMOVÉHO DIANIA – GRANTY A UZÁVIERKY  
MEDIA Desk Slovensko informuje..., Aktuálna uzávierka na fond Eurimages, Prihláste sa na EAVE Film Marketing Workshop, European Short Pitch prijíma scenáre, Berlín čaká na filmové talenty...
CS FILM - TELEVÍZIA ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH FILMOV  
Televízia českých a slovenských filmov CS Film uvádza už niekoľko rokov pravidelne Slovenské pondelky. Čo bude vysielať v októbri 2011?
KLAPKA.SK – NAJPREDÁVANEJŠIE PUBLIKÁCIE A DVD NOSIČE 
Zoznam najpredávanejších knižných publikácií a audiovizuálnych nosičov v predajni Klapka.sk za september 2011.
PROGRAM KÍN 
Program kín na mesiac október 2011

Filmsk na stiahnutie vo formáte PDF