,

Bunny a býk

Premiéra:
07.07. 2011
Cigán

Premiéra:
14.07. 2011
Czech Made Man

Premiéra:
14.07. 2011
Čertova nevesta

Premiéra:
21.07. 2011
Dámska jazda

Premiéra:
07.07. 2011
Hanna

Premiéra:
07.07. 2011
Harry Potter a Dary smrti II

Premiéra:
14.07. 2011
Malý zúrivý Robinson

Premiéra:
21.07. 2011
Šéfovia na zabitie

Premiéra:
28.07. 2011
Vreskot 4

Premiéra:
28.07. 2011
Zvuk hluku

Premiéra:
21.07. 2011
 
SLOVO NA ÚVOD  
Letné dvojčíslo sme sa rozhodli poňať oddychovo a namiesto reflexie vážnych problémov prinášame živšiu alternatívu v podobe reportáže z nakrúcania. Príjemné čítanie.

(Simona Nôtová)

PLUS/MÍNUS MESIACA  
Adam Hanuljak, Juraj Mojžiš: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
KALENDÁRIUM - 13. ŠTYRI ŽIVLY  
Po minuloročnej Hre bude Letný filmový seminár 4 živly v Banskej Štiavnici spomínať. Pripravené sú premietania filmov na tému Pamäť, ale aj mnohé sprievodné podujatia.

(Eva Michalková)

NOVINKY – MALÝ ZÚRIVÝ ROBINSON  
Malý zúrivý Robinson je názov básnickej zbierky slovenského básnika Jozefa Urbana a rovnomenného dokumentárneho portrétu o ňom v réžii Tiny Diosi. Otvára dvere do Urbanovho života a tvorby.

(Simona Nôtová)

PREMIÉRY 2011 – DRUHÝ POLROK V SLOVENSKÝCH KINÁCH  
V prvom polroku 2011 by sa malo do slovenských kín dostať 87 titulov, čo je najmenej za posledné štyri roky. Stúpol však počet plánovaných premiér slovenských filmov – do kín by sa mali dostať štyri.

(Miro Ulman)

Z FILMOVÉHO DIANIA  
Augustové premiéry v kinách, Na Art Film Feste naštartoval Posledný autobus, Slovenskí kandidáti na Cenu EFA, Akciové balíčky v predajni Klapka.sk...
AKTUÁLNE – CELOSVETOVÉ ČÍSLA  
Od roku 1998 sa na filmovom trhu v Cannes objavuje publikácia Focus – World Film Market Trends. V jej tohtoročnom vydaní je možné nájsť mnoho zaujímavých až prekvapivých informácií zo sveta filmu.

(Miro Ulman)

RECENZIA – NICKYHO RODINA  
Nový film Mateja Mináča je poctivým a realisticky dôsledným filmom vhodným pre akéhokoľvek diváka. Ponúka silnú dávku emócií na základe poznávania reálnych faktov, a to nie je málo.

(Martin Ciel)

RECENZIA – LEPŠÍ SVET  
Nová snímka Susanny Bier na prvý pohľad pôsobí ako jednoduchý, na jasných kontrastoch postavený film. Lepší svet je však premyslený a mnohovrstevnatý príbeh o odlišných svetoch detí a ich rodičov.

(Eva Michalková)

DVD NOSIČE  
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo na DVD: Taking Off, Vrah medzi nami, Armáda temnôt, Zákon a poriadok: Zločinné úmysly

(Jaroslav Procházka)

PROFIL – PETER KOZA  
Zakladateľ skupiny Tovarišstvo starých bojových umení a remesiel sa o šerm začal zaujímať práve v súvislosti s filmom, aby sa napokon stal uznávaným filmovým kaskadérom.

(Mariana Jaremková)

ČO ROBIA ?  
V slovenskej kinematografii je neustály pohyb. Traja tvorcovia hovoria o tom, na čom momentálne pracujú: Mário Ondriš, Barbora Hrínová, Robert Kirchhoff
CS FILM - TELEVÍZIA ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH FILMOV  
Televízia českých a slovenských filmov CS Film uvádza už niekoľko rokov pravidelne Slovenské pondelky. Čo bude vysielať v júli 2011?
ČO SA STALO ZA 30 DNÍ  
Slovenská kinematografia je bohatá na udalosti rôzneho druhu. Čo nám neuniklo v priebehu mája a júna 2011?
PRÍLOHA – FILMOVÉ ČÍTANIE  
Kniha pamätí Pavla Branka Proti prúdu vychádza vo vydavateľstve PT Marenčin, SFÚ je jej spoluvydavateľom. Prinášame úryvok Pohyblivosť mantinelov o období 60. rokov minulého storočia.

(Pavel Branko)

MOJE OBĽÚBENÉ SLOVENSKÉ FILMY – ZORA JAUROVÁ 
Osobnosti našej kinematografie hovoria o svojom obľúbenom slovenskom filme. Výber je bez obmedzení, žáner ani rok vzniku filmu nerozhodujú.
KALENDÁRIUM 
4. Fest Anča, 21. HAH, 3. Mladý slovenský film, 13. Letný filmový seminár 4 živly, 46. MFF Karlovy Vary, 37. LFŠ Uherské Hradište...

(Eva Michalková)

NOVINKY – CIGÁN 
Po piatich rokoch od nakrútenia Slnečného štátu sa Martin Šulík vrátil k hranému filmu. Jeho nová snímka Cigán zrkadlí neľahký život rómskej menšiny a je aj obrazom o nás.

(Eva Michalková)

NOVINKY – LIDICE 
Osud českej dediny Lidice, ktorú počas 2. svetovej vojny nacisti vyhladili, je známy po celom svete. V auguste do kín prichádza jeho filmová verzia, poukazujúca na to, ako maličkosti môžu zmeniť chod dejín.

(Eva Michalková)

ROZHOVOR – PETER KRIŠTÚFEK  
Spisovateľ a režisér Peter Krištúfek nakrútil svoj hraný celovečerný debut Viditeľný svet. V lete ho s ním čaká účasť v súťaži na MFF v Karlových Varoch a na jeseň kinodistribúcia.

(Mariana Jaremková)

Z FILMOVÉHO DIANIA – GRANTY A UZÁVIERKY  
MEDIA Desk Slovensko informuje..., Prihlasovanie do programu ScriptEast, Uzávierka žiadostí o podporu z fondu Eurimages, Termín uzávierky na East European Forum...
NIEČO Z VŠMU – ZMENA I KONTINUITA V ROKU 10/11 
FTF VŠMU oslávila v akademickom roku 2010/11 už 20. výročie svojho vzniku. Získala nové vedenie, vyprodukovala nové filmy, pokračovala v tradícii svojho festivalu a oživila filmový klub.

(Tomáš Hudák)

RECENZIA – CZECH MADE MAN 
Filmárskym tempom Woodyho Allena sa prezentuje mladý talent českého filmu Tomáš Řehořek. Jeho najnovší film Czech Made Man je hereckým koncertom Jana Budařa, no chýba mu autorský prínos režiséra.

(Zuzana Štefunková)

FILMOVÉ PUBLIKÁCIE 
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo knižne: Černobíly snář Elmara Klose, Visegrad Cinema, Metamorfózy študentskej tvorby, Turkish Cinema

(Monika Mikušová)

REPORTÁŽ - ANJELI V RÉŽII ROBA ŠVEDU 
Na Slovensku sa nakrúca. Najnovšie sa do svojho celovečerného filmu Anjeli pustil režisér Robert Šveda. Film vznikol spontánne a my sme boli pri tom.

(Miro Ulman)

PROFIL – MARTIN ŠTRBA  
Napriek tomu, že žije v Prahe, pravidelne nakrúca slovenské filmy. Naposledy stál za kamerou úspešného Občianskeho preukazu a na jeseň diváci uvidia jeho kameramanskú zručnosť vo filme Viditeľný svet.

(Eva Michalková)

PROGRAM KÍN 
Program kín na mesiac júl a august 2011
JUBILEÁ - JÚL A AUGUST 2011 
Každý mesiac si v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluje v júli a auguste 2011?
KLAPKA.SK – NAJPREDÁVANEJŠIE PUBLIKÁCIE A DVD NOSIČE 
Zoznam najpredávanejších knižných publikácií a audiovizuálnych nosičov v predajni Klapka.sk za jún 2011.

Filmsk na stiahnutie vo formáte PDF