,

Bestiář

Premiéra:
07.06. 2007
Dannyho trinástka

Premiéra:
21.06. 2007
Hostel 2

Premiéra:
07.06. 2007
Neviditeľné deti

Premiéra:
17.05. 2007
Rande mesiaca

Premiéra:
07.06. 2007
Shrek Tretí

Premiéra:
14.06. 2007
Smrtonosná pasca 4.0

Premiéra:
28.06. 2007
Zápisky o škandále

Premiéra:
07.06. 2007
Zodiac

Premiéra:
07.06. 2007
Život, smrť a niečo medzi tým

Premiéra:
28.06. 2007
 
SLOVO NA ÚVOD  
Aj malé úspechy sú veľké úspechy. V máji priaznivcov slovenskej kinematografie potešila Zuzana Liová, ktorá na MFF v Cannes zvíťazila v scenáristickej súťaži.

(Simona Nôtová)

POHĽAD ZVONKA – PETER HAMES  
Slovenská kinematografia je rôzne vnímaná doma a za hranicami. Ako ju vidí britský filmový vedec a publicista, autor vedeckých štúdií a programový poradca MFF Londýn?

(Miro Ulman)

KALENDÁRIUM – 15. ARTFILM  
15. Medzinárodný filmový festival Artfilm prinesie viacero zmien. Predovšetkým sa presúva z Trenčianskych Teplíc do Trenčína. Noviniek je však na tomto ročníku viac.

(Miloš Ščepka)

ROZHOVOR – RUDOLF URC  
Scenárista, dramaturg, režisér dokumentárnych a animovaných filmov Rudolf Urc patrí k tým pamätníkom slovenského filmu, ktorí aj dnes neúnavne tvoria. Na čom pracuje teraz?

(Simona Nôtová)

OHLASY – 20. FINÁLE PLZEŇ  
Organizátori festivalu Finále Plzeň ani tento rok nezabudli na slovenskú kinematografiu. V jednotlivých sekciách sa premietali archívne aj súčasné slovenské filmy.

(Miro Ulman)

Z FILMOVÉHO DIANIA  
Výročné ceny 18. Igric, 15. Ceny slovenskej filmovej kritiky, Čísla a fakty 14. Febiofestu, Novootvorený taliansky filmový klub, MEDIA Desk Slovensko informuje...
RECENZIA – ZÁPISKY O ŠKANDÁLE  
Film Richarda Eyre nerieši otázku sexuálneho vzťahu staršej ženy a tínedžera. Rozpráva príbeh o rôznych formách priateľstva a lásky, no najmä o osamelosti a prázdnote života.

(Zuzana Wallnerová)

IN MEMORIAM – MARIÁN ZEDNIKOVIČ  
V máji prehral herec Marián Zednikovič boj s ťažkou chorobou. Pred kamerou stvárnil desiatky komediálnych postáv, výnimočné úlohy vytvoril aj v divadle.

(Štefan Vraštiak)

DVD NOSIČE  
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo na DVD: Eragon, Ghetto No. 1, Nebojsa, Knoflíkáři.

(Juraj Redeky)

ČO ROBIA ?  
V slovenskej kinematografii je neustály pohyb. Traja tvorcovia hovoria o tom, na čom momentálne pracujú: Zuzana Piussi, Marek Šulík, Vladimír Fischer

(Eva Michalková)

ČO SA STALO ZA 30 DNÍ  
Napriek zdanlivému stavu stagnácie v slovenskej kinematografii sa každý mesiac čosi udeje. Čo nám neuniklo v priebehu apríla a mája 2007?
JUBILEÁ  
Každý mesiac si v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluje v júni 2007?
PLUS/MÍNUS 
Peter Gavalier, Róbert Šveda, Stanislav Párnický: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
KALENDÁRIUM 
Výstava Slovenský filmový plagát, CINEAMA 2007, Programovací seminár ASFK, 13. Zlatý žobrák, 5. Bažant kinematograf, 2. Animofest, 47. MF filmov pre deti a mládež Zlín...

(Eva Michalková)

NOVINKY – STRATY A NÁLEZY 3 
K čitateľom sa dostáva tretie pokračovanie výberu textov významného slovenského kritika a publicistu Pavla Branka Straty a nálezy 3 s dôrazom na hraný film do roku 2005.

(Eva Michalková)

TÉMA – ZLATÝ VEK SLOVENSKÉHO FILMOVÉHO PLAGÁTU 
Do júna trvá možnosť pozrieť si v Dolnom Kubíne výstavu Slovenský filmový plagát. Zachytáva obdobie 60. – 80. rokov, ktoré bolo pre domácu plagátovú tvorbu zlatou érou.

(Monika Mikušová)

OHLASY – 60. MFF CANNES 
Už po štvrtý raz malo Slovensko zastúpenie na medzinárodnom filmovom trhu na MFF v Cannes, tentokrát v spoločnom pavilóne s Českou republikou. Naša „misia“ bola úspešná.

(Miro Ulman)

RECENZIA – GRANDHOTEL 
Najnovší film Davida Ondříčka je opäť postavený najmä na podivných postavách a ich ťažko naplniteľných vzťahoch. Ich svet je však pre diváka príliš umelý
PROFIL – MÁRIA KRÁĽOVIČOVÁ 
Známa divadelná, televízna a rozhlasová herečka Mária Kráľovičová vytvorila aj niekoľko filmových úloh. V týchto dňoch oslavuje významné životné jubileum.

(Zuzana Oravcová)

SOUNDTRACKY 
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období z filmovej hudby vyšlo na CD: Alpha Dog, Quentin Tarantino`s Death Proof, Pusinky.

(Miro Ulman)

FILMOVÉ PUBLIKÁCIE 
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo knižne: Pohyblivé obrázky, Hvězdy českého filmového nebe, Korespondence I, Grandhotel – Román nad mraky.

(Peter Ulman)

DR. DIVNOLÁSKA – FILMY AKO V TREZORE 
Najrôznejšie otázky čitateľov v súvislosti so slovenskou kinematografiou. A ešte rôznejšie odpovede od Dr. Divnolásku.

(Miro Ulman)

PROGRAM KÍN 
Program kín na mesiac jún 2007
PRÍLOHA – SLOVENSKÁ KINEMATOGRAFIA V ROKU 2006 
Skrátená verzia Správy o stave slovenskej audiovízie v roku 2006, ktorá sa prezentovala na medzinárodnom filmovom trhu v Cannes, prináša zaujímavé fakty a čísla.

(Miro Ulman))