,

Atentát v Ambassadore

Premiéra:
26.04. 2007
Čas

Premiéra:
05.04. 2007
Diablova žatva

Premiéra:
26.04. 2007
Goyove prízraky

Premiéra:
26.04. 2007
Hannibal: Zrodenie zla

Premiéra:
05.04. 2007
Hezké chvilky bez záruky

Premiéra:
12.04. 2007
Kniha rekordov Šutky

Premiéra:
12.04. 2007
Kráľovná

Premiéra:
19.04. 2007
Náuka o snoch

Premiéra:
12.04. 2007
Norbit

Premiéra:
12.04. 2007
Ostreľovač

Premiéra:
31.05. 2007
Posledný škótsky kráľ

Premiéra:
19.04. 2007
Pravidlá lži

Premiéra:
26.04. 2007
Sunshine

Premiéra:
19.04. 2007
Tajomstvo Robinsonovcov

Premiéra:
12.04. 2007
Toyen

Premiéra:
26.04. 2007
Zvádzanie neznámeho

Premiéra:
19.04. 2007
 
SLOVO NA ÚVOD  
Dokumentárny film je v súčasnosti najplodnejšou vetvou slovenskej kinematografie. Cena Zentivy putuje opäť dokumentaristom, do kín prichádza aj dokument o Martinovi Slivkovi.

(Simona Nôtová)

POHĽAD ZVONKA – ILJA RUPPELDT  
Slovenská kinematografia je inak vnímaná doma a inak v zahraničí. Ako ju vidí slovenský scenárista a režisér, ktorý v 90. rokoch odišiel na Nový Zéland, kde si založil vlastnú produkčnú spoločnosť?

(Eva Michalková)

Z FILMOVÉHO DIANIA  
Zmeny vo vedení festivalu Art Film, Nové prezídium SFTA, Česká cena pre slovenského herca, Z histórie slovenského filmu, Študentské filmy v kinách, Nové útočisko pre hladné oči...
ROZHOVOR – MARTIN ŠULÍK  
Nedávno dokončil film o výnimočnom filmárovi Martinovi Slivkovi. Je to v poradí už tretí Šulíkov dokument, zameraný na výraznú osobnosť českej a slovenskej kinematografie.

(Dáša Čiripová)

TÉMA – NOVELA AUTORSKÉHO ZÁKONA  
Poslanci NR SR schválili novelu autorského zákona. Odstránili tak niektoré rozdiely medzi legislatívou Slovenska a EÚ. Novela však nerieši všetky problémy, súvisiace s autorskými právami.

(Jiří Kolínský)

RECENZIA – HEZKÉ CHVILKY BEZ ZÁRUKY  
Najnovší film Věry Chytilovej by mohol obrať o ilúzie nejedného diváka aj kritika. Je sondou do aktuálneho stavu českej spoločnosti, jej neuróz a úchyliek.

(Eva Filová)

SLOVENSKÝ FILM V SLOVENSKÝCH TELEVÍZIÁCH – PACHO, HYBSKÝ ZBOJNÍK  
K najnavštevovanejším romantickým legendám v slovenskom filme patrí legenda o Jánošíkovi. V jej protipóle stojí útly zbojník Pacho Martina Ťapáka, ktorý prináša ironický nadhľad.

(Richard Blech)

PROFIL – ROMAN RJACHOVSKÝ  
Slovenský filmový a televízny scénograf sa svojej práci neúnavne venuje už niekoľko desaťročí. Hovorí aj o tom, aká je úloha filmového architekta v procese filmovej tvorby dôležitá.

(Zuzana Oravcová)

DVD NOSIČE  
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo na DVD: Lasica, Satinský a hostia II., RND: Víno vinovaté, Casino Royale, Borat

(Juraj Redeky)

IN MEMORIAM – MILAN KIŠ, KAROL SPIŠÁK  
V krátkom časovom období po sebe opustili svet filmu a divadla dve významné slovenské osobnosti. Herci, ktorí pôsobili vo filme, v televízii i na divadelných doskách.

(Štefan Vraštiak)

DR. DIVNOLÁSKA – CUDZINCI V KINE  
Najrôznejšie otázky čitateľov v súvislosti so slovenskou kinematografiou. A ešte rôznejšie odpovede od Dr. Divnolásku.

(Miro Ulman)

PROGRAM KÍN  
Program kín na mesiac apríl 2007
PLUS/MÍNUS 
Marek Leščák, Vlado Adásek, Peter Michalovič: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
KALENDÁRIUM 
14. Febiofest 2007, 8. Hory a mesto, 11. Áčko 2007, Prix Ars Electronica 2006, Filmová prehliadka Zločin na severe, Ivan a Dávid Popovič Présent...

(Eva Michalková)

Z FILMOVÉHO DIANIA – GRANTY A UZÁVIERKY 
MEDIA Desk Slovensko informuje, Program podpory študentských médií, Vyhodnotenie súťaže na celovečerný film...
AKTUÁLNE – CENA ZENTIVY 
Už tretí rok je súčasťou prehliadky Febiofest udeľovanie Ceny Zentivy. Tento rok ju získala dokumentaristka Daniela Rusnoková za absolventský film O Soni a jej rodine.

(Eva Michalková)

RECENZIA – ROZHOVOR S NEPRIATEĽOM 
Nový slovenský dlhometrážny film Patrika Lančariča je málo originálnou ozvenou kinematografie 60. rokov, napriek tomu je lekciou, ako sa dá vďaka nadšeniu nakrútiť celovečerný film.

(Katarína Mišíková)

RECENZIA – NÁUKA O SNOCH 
Nový film Michela Gondryho učí, ako sa varia sny a ukazuje, že obyčajný svet je vlastne veľmi zaujímavým miestom. Hranice jeho reality sú tam, kde si ich postavíme.

(Eva Michalková)

PROFIL – MILAN ČERNÁK 
Milan Černák je významnou postavou slovenského krátkeho filmu. Počas svojej štyridsaťročnej činnosti vytvoril viac než 600 spravodajských šotov a približne 160 krátkych filmov.

(Eva Michalková)

FILMOVÉ PUBLIKÁCIE 
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo knižne: Antika? Zajděte do kina, přečtěte román..., Ultra Violet: Má léta s Andy Warholem, Liv Ullmannová: Cesty života, Thomas Elsaesser: Metropolis

(Peter Ulman)

SOUNDTRACKY 
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období z filmovej hudby vyšlo na CD: Happy Feet, Notes on a Scandal, Babel

(Miro Ulman)

ČO ROBIA ? 
Aj v slovenskej kinematografii je neustály pohyb. Traja tvorcovia rozprávajú o tom, na čom momentálne pracujú: Robert Kirchhoff, Zuzana Liová, Václav Macek

(Eva Michalková)

ČO SA STALO ZA 30 DNÍ 
Napriek zdanlivému stavu stagnácie v slovenskej kinematografii sa každý mesiac čosi udeje. Čo nám neuniklo v priebehu februára a marca 2007?
JUBILEÁ 
Každý mesiac si v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluje v apríli 2007?