,

3-iron

Premiéra:
13.04. 2006
Doba ľadová 2

Premiéra:
06.04. 2006
Dôkaz

Premiéra:
20.04. 2006
Experti

Premiéra:
20.04. 2006
Firewall

Premiéra:
06.04. 2006
Gejša

Premiéra:
27.04. 2006
Masajovia – bojovníci dažďa

Premiéra:
06.04. 2006
Obchodník so smrťou

Premiéra:
13.04. 2006
Prvý po Bohu

Premiéra:
20.04. 2006
Saw II

Premiéra:
27.04. 2006
Skrotená hora

Premiéra:
06.04. 2006
Strašná haluz

Premiéra:
27.04. 2006
Univerzálna upratovačka

Premiéra:
13.04. 2006
V ako vendeta

Premiéra:
20.04. 2006
Základný inštinkt 2

Premiéra:
06.04. 2006
 
SLOVO NA ÚVOD  
Pri príprave aprílového čísla Film.sk som sa utvrdila v pocite, že situácia v priestore slovenskej kinematografie sa hýbe. Každá udalosť je zmysluplná a posúva...

(Simona Nôtová)

KALENDÁRIUM  
13. Febiofest, Karel Vachek – tetralógia, 7. MF horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto, Ex Oriente Film, 19. Finále Plzeň, Kino na hranici Český Tešín...

(Dáša Čiripová)

TÉMA – MEDZINÁRODNÉ FILMOVÉ TRHY  
Priestor pre začlenenie slovenského filmu do svetového filmového diania vytvárajú vo veľkej miere medzinárodné filmové trhy. Čo ponúkajú producentom pre prezentáciu filmov?

(Alexandra Strelková a Ivana Petríková)

Z FILMOVÉHO DIANIA - GRANTY, UZÁVIERKY  
MEDIA Desk Slovensko informuje..., Uzávierka na grant z fondu Eurimages, Termín pre žiadosti o grant AudioVízia 2006...
FILMOVÉ PUBLIKÁCIE  
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo knižne: Lexikon světového filmu, Texty a rozhovory, 3 scénáře, Kočky na Atalantě...

(Peter Ulman)

RECENZIA – MONOGRAFIA JURAJ JAKUBISKO  
Najväčšiu pozornosť si v monografii o diele Juraja Jakubiska z pera autorskej dvojice Peter Michalovič a Vlastimil Zuska zaslúži rozpracovanie metafory. Kniha však zaujme komplexne.

(Juraj Oniščenko)

RECENZIA – SKROTENÁ HORA  
Film Skrotená hora Anga Leeho ponúka homosexuálny milostný príbeh dvoch kovbojov. Čím zaujal divákov a zároveň filmových odborníkov v spleti filmov s podobnou tematikou?

(Zita Hosszúová)

SLOVENSKÝ FILM V SLOVENSKÝCH TELEVÍZIÁCH  
Komédia Šťastie príde v nedeľu Jána Lacka je jedným z filmov, ktoré aj po niekoľkých desaťročiach vedia pobaviť, Havrania cesta Martina Hollého je zasa film dôrazný v posolstve.

(Ľubica Orechovská)

ČO SA STALO ZA 30 DNÍ  
Napriek zdanlivému stavu stagnácie v slovenskej kinematografii sa každý mesiac čosi udeje. Čo nám neuniklo v priebehu februára a marca 2006?
PROGRAM KÍN  
Program kín na mesiac apríl 2006
PLUS/MÍNUS 
Marek Šulík, Peter Michalovič, Róbert Karovič: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
ROZHOVOR – MILAN BALOG 
Tohtoročným držiteľom Ceny Zentivy sa stal dokumentarista Milan Balog, ktorého porota ocenila za jeho nonkonformný a originálny tvorivý prístup. Ako vníma svoju tvorbu on sám?

(Dáša Čiripová)

Z FILMOVÉHO DIANIA 
Nový slovenský film Rozhovor s nepriateľom, České levy pre Slovákov, Film o Nicholasovi Wintonovi ocenený, My zdes má hlavnú cenu z festivalu Jeden svet, Nové kiná na Slovensku, Krst DVD Fera Feniča...
NOVINKY – STRATY A NÁLEZY 2 
Na knižný trh prichádza druhý súborný zväzok publicistických textov Pavla Branka Straty a nálezy 2, zameraný na dokumentárny a animovaný film. Čo je jeho obsahom?

(Eva Filová)

SOUNDTRACKY 
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období z filmovej hudby vyšlo na CD a dá sa to počúvať: 2046, Experti, Harry Potter and the Goblet of Fire

(Miro Ulman)

RECENZIA – ŠTĚSTÍ 
Druhému celovečernému filmu Bohdana Slámu Štěstí niet čo vyčítať. Scenár je výborne napísaný, postavy sú výstižné a herecké výkony sú dobré. Film však má zvláštnu pachuť...

(Magdaléna Macejková)

OHLASY – 8. MF FRANKOFÓNNYCH FILMOV 
Program tohto ročníka Medzinárodného festivalu frankofónnych filmov FIFFBA sa vrátil na pôvodné miesto svojho konania, ale slávu nezabudnuteľného prvého ročníka nedosiahol.

(Jaro Hochel)

DR. DIVNOLÁSKA – PREMIÉRY SLOVENSKÝCH FILMOV 
Dr. Divnoláska od januára 2005 odpovedá vo Film.sk na najrôznejšie otázky čitateľov v súvislosti so slovenskou kinematografiou.

(Miro Ulman)

JUBILEÁ 
Každý mesiac si aj v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluuje v apríli 2006?