,

Biutiful

Premiéra:
24.03. 2011
Decká sú v pohode

Premiéra:
03.03. 2011
Dilema

Premiéra:
17.03. 2011
Hlavne nezáväzne

Premiéra:
31.03. 2011
Hop

Premiéra:
31.03. 2011
Kráľova reč

Premiéra:
10.03. 2011
Iluzionista

Premiéra:
24.03. 2011
Medveď Yogi

Premiéra:
17.03. 2011
Na ceste

Premiéra:
24.03. 2011
Nesvadbovo

Premiéra:
31.03. 2011
Rango

Premiéra:
10.03. 2011
Reťazová správa

Premiéra:
17.03. 2011
Rituál

Premiéra:
03.03. 2011
Sama v Afrike

Premiéra:
03.03. 2011
Sanctum

Premiéra:
24.03. 2011
Správcovia osudu

Premiéra:
03.03. 2011
Submarino

Premiéra:
17.03. 2011
Sucker Punch

Premiéra:
31.03. 2011
Svetová invázia

Premiéra:
10.03. 2011
Štyri levy

Premiéra:
10.03. 2011
Tri dni k slobode

Premiéra:
17.03. 2011
Trik

Premiéra:
24.02. 2011
 
SLOVO NA ÚVOD  
Tri nové slovenské dokumenty Nesvadbovo, Čas grimás a Devínsky masaker sú na ceste k osloveniu diváka. Filmy dokladujú, aký široký záber môže mať v žánrovom ponímaní slovo dokument.

(Simona Nôtová)

PLUS/MÍNUS MESIACA  
Jaroslav Hochel, Daniela Chlapíková, Mira Fornay: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
KALENDÁRIUM - 18. FEBIOFEST 2011  
Ďalší Febiofest sa v marci a v apríli uskutoční v ôsmich slovenských mestách. Je príležitosťou vidieť aktuálnu tvorbu z Česka, ale aj novinky z ďalších krajín či filmovú klasiku.

(Miro Ulman)

NOVINKY – MŔTVOLA MUSÍ ZOMRIEŤ  
Film je mierne čierna komédia s ľahkým erotickým nábojom o nevyspytateľnosti vzťahov medzi mužmi a ženami. Nakrútil ho debutujúci režisér Jozef Paštéka, dej sa odohráva v Bratislave.

(Mariana Jaremková)

TÉMA – FILMOVÝ ROK 2010 MÁ AJ SVOJ REKORD  
Európske audiovizuálne observatórium zverejnilo predbežné distribučné výsledky v európskych krajinách. Prvenstvo patrí Rumunsku, Slovensko zaznamenalo oproti predchádzajúcim rokom pokles. Ako to vyzerá v číslach?

(Miro Ulman)

RECENZIA – DEVÍNSKY MASAKER  
Tragédia, ktorá sa pred niekoľkými mesiacmi odohrala v Bratislave, sa vymyká všetkému, čo u nás doposiaľ zapĺňalo čierne kroniky. Filmový projekt Gejzu Dezorza neskrývane hrá na citlivé struny spoločnosti.

(Pavel Smejkal)

RECENZIA – BIUTIFUL  
Mexický režisér sa po rokoch vracia na plátna kín so snímkou, ktorá v intertextovej rovine pracuje s motívmi z predchádzajúcich Iňárrituových filmov. Film však nedosahuje kvality jeho predošlej tvorby.

(Zuzana Štefunková)

DVD NOSIČE  
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo na DVD: Hana a jej sestry, Harakiri, Posledné tango v Paríži, Svedok

(Jaroslav Procházka)

Z FILMOVÉHO DIANIA – GRANTY A UZÁVIERKY  
MEDIA Desk Slovensko informuje..., Výzva na posielanie prihlášok na 22. Igrice, Tretia výzva AVF vyprší na konci marca
OHLASY – 61. MFF BERLINALE  
Berlinale je spolu s MFF v Cannes významným medzinárodným fórom, kde sa okrem svetových premiér filmov za účasti ich tvorcov a hereckých hviezd, realizuje aj skutočný filmový biznis. Slovensko pri tom nechýbalo.

(Ľubica Orechovská)

PROGRAM KÍN  
Program kín na mesiac marec 2011
JUBILEÁ - MAREC 2011  
Každý mesiac si v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluje v marci 2011?
ČO SA STALO ZA 30 DNÍ  
Slovenská kinematografia je bohatá na udalosti rôzneho druhu. Čo nám neuniklo v priebehu januára a februára 2011?

(Simona Nôtová)

PRÍLOHA – DOMÁCE A ZAHRANIČNÉ OCENENIA SLOVENSKÝCH FILMOV A TVORCOV V ROKU 2010  
Stručný prehľad slovenských filmov a tvorcov, ocenených v minulom roku doma aj v zahraničí, doplnený o ďalšie kategórie.

(Peter Vraštiak)

MOJE OBĽÚBENÉ SLOVENSKÉ FILMY – BLAHO UHLÁR 
Osobnosti našej kinematografie hovoria o svojom obľúbenom slovenskom filme. Výber je bez obmedzení, žáner ani rok vzniku filmu nerozhodujú.
KALENDÁRIUM 
4. NORDFEST 2011, KINEČKO fascinované experimentmi, 4. Early Melons, Kino ušami Daniela Baláža, 3. Frejm, 18. Febiofest, Filmová prehliadka k 20. výročiu vzniku V4, 18. MFF Febiofest ČR...

(Eva Michalková)

NOVINKY – NESVADBOVO 
Po úspešnom uvedení v sekcii Forum na MFF Berlín sa koprodukčný dokument Eriky Hníkovej dostáva aj do slovenských kín. Zobrazuje sociálne inžinierstvo 21. storočia na východe Slovenska.

(Eva Michalková)

ROZHOVOR – JARO RIHÁK  
Všestranného režiséra vyspovedal filmový publicista Pavel Branko. Najviac ho zaujímal Rihákov aktuálny projekt Na drugu stronu (Plavba parníka Penčo), scenár mal úspech na 45. MFF Karlovy Vary.

(Pavel Branko)

RECENZIA – ČAS GRIMÁS 
Film Petra Dimitrova sa venuje životu a dielu rakúskeho sochára Messerschmidta. Dimitrov film postavil na osobnej fascinácii umelcom a jeho dielom, no bez zjavnejšieho zacielenia či vyostrenia optiky.

(Natália Bokníková)

RECENZIA – OBČIANSKY PREUKAZ 
Dej Trojanovho filmu sa odohráva na začiatku 70. rokov. Košatosť príbehov miestami spôsobuje rozbitie deja a vykonštruované zvraty. Plusom sú autentické herecké výkony hlavných postáv.

(Žofia Bosáková)

FILMOVÉ PUBLIKÁCIE 
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo knižne: The Encyclopedia of Animation Techniques, Art in Motion, Photographs of the Past, Vnem v zrkadle fotografie a filmu

(Monika Mikušová)

Z FILMOVÉHO DIANIA 
Rada AVF už má svoju predsedníčku, Nové zloženie odborných komisií AVF, Rada SFÚ pracuje v novom zložení, Riaditeľka novej inštitúcie RTVS je známa, Kino–Ikon hovorí o talianskom filme...
OHLASY – SUNDANCE FILM FESTIVAL 
Sundance Film Festival je už niekoľko rokov pomyselnou „mekkou“ všetkých nezávislých filmárov. Marek Mackovič sa festivalu tento rok osobne zúčastnil a predstavil svoj film Okhwan Yoon.

(Mariana Jaremková)

ČO ROBIA ? 
V slovenskej kinematografii je neustály pohyb. Traja tvorcovia hovoria o tom, na čom momentálne pracujú: Peter Bencsík, Stanislav Párnický, Anna Fifiková
CS FILM - TELEVÍZIA ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH FILMOV  
Televízia českých a slovenských filmov CS Film uvádza už niekoľko rokov pravidelne Slovenské pondelky. Čo bude vysielať v marci 2011?
REBRÍČKY NÁVŠTEVNOSTI 
Desiatka najnavštevovanejších filmov na Slovensku za obdobie od 1. januára – 31. decembra 2010 podľa Únie filmových distribútorov SR
KLAPKA.SK – NAJPREDÁVANEJŠIE PUBLIKÁCIE A DVD NOSIČE 
Zoznam najpredávanejších knižných publikácií a audiovizuálnych nosičov v predajni Klapka.sk za február 2011.

Filmsk na stiahnutie vo formáte PDF