,

Bublina

Premiéra:
04.01. 2007
Déjà vu

Premiéra:
04.01. 2007
Dokonalý trik

Premiéra:
25.01. 2007
Flyboys

Premiéra:
11.01. 2007
Krádeže a vlámania

Premiéra:
18.01. 2007
Luk

Premiéra:
25.01. 2007
Noc v múzeu

Premiéra:
18.01. 2007
Obsluhoval jsem ...

Premiéra:
25.01. 2007
Parfum: Príbeh vraha

Premiéra:
11.01. 2007
Samaritánka

Premiéra:
11.01. 2007
The Proposition

Premiéra:
11.01. 2007
V pasci

Premiéra:
14.12. 2006
 
SLOVO NA ÚVOD  
Koniec roka vo filmovej oblasti na Slovensku je tradične spätý s Medzinárodným filmovým festivalom Bratislava. Prináša filmy a ponúka aktivity, ktoré je potrebné reflektovať.

(Simona Nôtová)

POHĽAD ZVONKA  
Slovenská kinematografia je inak vnímaná doma a inak za hranicami našej krajiny. Ako ju vidí jeden z vedúcich poľských filmových umeleckých distribútorov Roman Gutek?

(Eva Michalková)

Z FILMOVÉHO DIANIA  
V Čechách začína prehliadka Projekt 100 – 2007, V Nitre otvorili nové kino Cinemax, Najviac cien Slnko v sieti má Slnečný štát, Magazín Kinema.sk oceňoval úspešné filmy, Slovenská kinematografia a audiovízia vo faktoch...
NOVINKY – OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKÉHO KRÁLE  
V januári bude mať premiéru adaptácia Hrabalovej prózy Obsluhoval jsem anglického krále, ktorej réžie sa zhostil Jiří Menzel. Vytvoril dvojhodinový film, ktorému sa oplatí venovať čas.

(Eva Michalková)

TÉMA – NOVÉ SLOVENSKÉ FILMY 2007 – 2008  
Pri pohľade zvonku sa už niekoľko rokov zdá, že slovenský film neexistuje. Je to naozaj tak? Na obdobie rokov 2007 – 2008 má naplánovanú premiéru 38 slovenských projektov.

(Miro Ulman)

RECENZIA – LUK  
Dvanásty film kórejského režiséra Kim Ki-duka Luk je akýmsi folklórnym variantom režisérových tém, ktoré navádzajú až k myšlienkam o miernej doslovnosti a maniere.

(Eva Križková)

SLOVENSKÝ FILM V SLOVENSKÝCH TELEVÍZIÁCH – GALOŠE ŠŤASTIA  
Zlaté časy vizuálne okázalých rozprávok sú na Slovensku späté s 80. rokmi. Jednou z nich sú Galoše šťastia Juraja Herza, zároveň zatiaľ jeho posledný dlhometrážny film na Slovensku.

(Ondrej Starinský)

FILMOVÉ PUBLIKÁCIE  
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo knižne: Příběh(y) filmu, Film 2. Obraz-čas, Slovenský mýtus, Hudobná kultúra pod vplyvom médií

(Eva Filová)

ČO ROBIA ?  
Aj v slovenskej kinematografii je neustály pohyb. Traja tvorcovia rozprávajú o tom, na čom momentálne pracujú: Martin Repka, Ivana Zajacová, Peter Kerekes

(Simona Nôtová)

ČO SA STALO ZA 30 DNÍ  
Napriek zdanlivému stavu stagnácie v slovenskej kinematografii sa každý mesiac čosi udeje. Čo nám neuniklo v priebehu novembra a decembra 2006?
JUBILEÁ  
Každý mesiac si aj v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluuje v januári 2007?
PRÍLOHA – REGISTER FILM.SK 2006  
Menný a názvový register siedmeho ročníka Film.sk

(Margita Nagyová)

PLUS/MÍNUS 
Mário Homolka, Jaro Hochel, Vlado Malík: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
KALENDÁRIUM 
85. výročie slovenskej premiéry filmu Jánošík, prehliadka Súčasný slovenský film a literatúra, Filmový festival Alpe Adria Cinema, 14. Dni európskeho filmu...

(Dáša Čiripová)

PREMIÉRY 2007 
Aké filmy prinesú slovenskí distribútori do kín v prvom polroku 2007? Naplánovaných je 79 premiér, sú medzi nimi už známe a ocenené filmy, ale aj neznáme snímky slávnych režisérov.

(Miro Ulman)

ROZHOVOR – ZUZANA GINDL-TATÁROVÁ 
Scenáristka a dramaturgička Zuzana Gindl-Tatárová nedávno prevzala profesorský dekrét z rúk prezidenta SR. Jej pôsobenie je širokospektrálne, aktivizuje filmové prostredie na Slovensku.

(Katarína Moláková)

OHLASY – 8. MFF BRATISLAVA 2006 
Na decembrovom 8. Medzinárodnom filmovom festivale Bratislava tento rok prevládla priemernosť nad originalitou. Festival bol chudobný aj na zahraničné filmové osobnosti.

(Eva Filová)

RECENZIA – BUBLINA 
Filmom Bublina sa Steven Soderbergh vracia k svojim koreňom. Impulzom k jeho nakrúteniu bola režisérova fascinácia monotónnou prácou v priemysle.

(Pavel Smejkal)

SLOVENSKÝ FILM 80. ROKOV NA DVD 
Posledné DVD z edície SFÚ a vydavateľstva Petit Press vyšlo začiatkom decembra. S akými ohlasmi sa edícia stretla u odborníkov a tvorcov jednotlivých titulov?

(Juraj Redeky / Eva Michalková)

REBRÍČKY NÁVŠTEVNOSTI 
Desiatka najnavštevovanejších filmov na Slovensku za tretí štvrťrok 2006 podľa Únie filmových distribútorov Slovenska.

(Miro Ulman)

DR. DIVNOLÁSKA – ZNIČENÝ SLÁVNY MOST 
Najrôznejšie otázky čitateľov v súvislosti so slovenskou kinematografiou. A ešte rôznejšie odpovede od Dr. Divnolásku.

(Miro Ulman)

PROGRAM KÍN 
Program kín na mesiac január 2006
Z FILMOVÉHO DIANIA – GRANTY A UZÁVIERKY 
MEDIA Desk Slovensko informuje, Uzávierka na granty v programe Pro Slovakia, Noví členovia komisie programu AudioVízia 2007, Informačný web slovenskej audiovízie...