,

Anjel Pána

Premiéra:
19.01. 2005
Domino

Premiéra:
19.01. 2006
Doom

Premiéra:
12.01. 2006
Eros

Premiéra:
19.01. 2006
Finty Dicka a Jane

Premiéra:
19.01. 2006
Kiss Kiss, Bang Bang

Premiéra:
12.01. 2006
Môj Nikifor

Premiéra:
19.01. 2006
Narnia: Lev, šatník

Premiéra:
05.01. 2006
Nechoď klopať...

Premiéra:
05.01. 2006
Old Boy

Premiéra:
05.01. 2006
Oliver Twist

Premiéra:
26.01. 2006
Pururambo

Premiéra:
26.01. 2006
Utópia, najviac ľudí...

Premiéra:
12.01. 2006
 
SLOVO NA ÚVOD  
V slovenskej kinematografii sa akoby čas nezastavil. Tento dojem vzbudil panel projektov, ktorý sa konal na 7. MFF Bratislava a komplexne predstavil slovenské filmové projekty.

(Simona Nôtová-Tušerová)

KALENDÁRIUM  
150. výročie úmrtia Ľudovíta Štúra, Slovenské zakázané filmy z obdobia komunizmu v Kanade, 17. MFF Terst, 18. Premiers Plan...

(Dáša Čiripová)

NOVINKY – PURURAMBO PAVLA BARABÁŠA  
Nová Guinea je pre svoju nedobytnosť považovaná za jednu z najexotickejších krajín na svete. Jej živú a reálnu podobu prináša nový film Pavla Barabáša Purarambo.
ROZHOVOR – ZUZANA PIUSSI  
Dokumentaristka Zuzana Piussi má schopnosť vo svojich filmoch zachytiť problémové otázky spoločnosti nevtieravou a veľmi otvorenou formou. Nedávno dokončila nový film Anjeli plačú.

(Dáša Čiripová)

FILMOVÉ PUBLIKÁCIE  
Tipy na to najzaujímavejšie, čo v poslednom období vyšlo knižne: Krása je symbolom pravdy, Toyen – film Jana Němca, Tvorivé zrady, Major Zeman – propaganda nebo krimi?

(Peter Ulman)

AKTUÁLNE – AD.: PODPORENÉ A NEPODPORENÉ PROJEKTY – AUDIOVÍZIA 2005  
Aktualizovaný zoznam podporených a nepodporených projektov v programe AudioVízia 2005, týkajúci sa vyradených projektov a projektov stiahnutých na vlastnú žiadosť.

(Zuzana Mistríková)

OHLASY– 7. MFF BRATISLAVA  
Diváci už vedia, čo od Medzinárodného filmového festivalu Bratislava možno očakávať, na jeho aktuálnom ročníku nebolo dôvodov na nespokojnosť, ale ani v ničom neprekvapil.

(Jana Dudková)

RECENZIA – NECHOĎ KLOPAŤ NA DVERE  
Posledný celovečerný film Wima Wendersa Nechoď klopať na dvere je ďalšou režisérovou reflexiou o Amerike, zbavenej svojho sna, no už bez jeho schopnosti rozprávať obrazom.

(Peter Gavalier)

DR. DIVNOLÁSKA– NAHRAL ANDREJ ŠEBAN HUDBU K NEJAKÉMU FILMU?  
Dr. Divnoláska od januára 2005 odpovedá vo Film.sk na najrôznejšie otázky čitateľov v súvislosti so slovenskou kinematografiou.

(Miro Ulman)

ČO SA STALO ZA 30 DNÍ  
Napriek zdanlivému stavu stagnácie v slovenskej kinematografii sa každý deň a každý mesiac čosi udeje. Čo nám neuniklo v priebehu októbra a novembra 2005?
PROGRAM KÍN  
Program kín na mesiac január 2006
PLUS/MÍNUS 
Maroš Hečko, Alexandra Strelková, Marek Kuboš: Čo pozitívne a čo negatívne sa udialo v kinematografii v poslednom období?
PREMIÉRY 2006 
Na prvý polrok 2006 pripravili slovenskí filmoví distributéri 95 filmových premiér. Zaujímavá je ponuka filmov v premiérových kinách, ale aj vo filmových kluboch.

(Miro Ulman)

Z FILMOVÉHO DIANIA 
Slnečný štát Martina Šulíka vyšiel na DVD, Projekt Rodinné archívy Mareka Šulíka, Nová televízna relácia o filme...
AKTUÁLNE – 3 SCENÁŘE DUŠANA HANÁKA 
V decembri vyšla publikácia 3 scénáře Dušana Hanáka, ktorú na pôde 7. MFF Bratislava 2005 pokrstil filmový publicista a kritik Pavel Branko. Ponúkame jeho uvádzaciu reč.

(Pavel Branko)

TÉMA – PREČO NEVYCHÁDZAJÚ SLOVENSKÉ FILMY NA DVD? 
Formát DVD by mohol pomôcť masovejšiemu rozšíreniu slovenských filmov, ale domáca slovenská produkcia na DVD nejako spí. Prečo je tomu tak?

(Juraj Redeky)

Z FILMOVÉHO DIANIA - GRANTY, UZÁVIERKY 
MEDIA Desk Slovensko informuje, Termín uzávierky na udeľovanie ceny Slnko v sieti ...
RECENZIA – OLD BOY 
Juhokórejský film Old Boy Park Chan-wooka je originálny príbeh s nečakaným rozuzlením a s viac než kvalitným filmárskym podaním, ale najmä so špecifickou atmosférou.

(Filip Šustek)

SLOVENSKÝ FILM V SLOVENSKÝCH TELEVÍZIÁCH – KATKA A STATOČNÝ ZLODEJ 
V dejinách slovenskej kinematografie nie je veľa príležitostí na to, aby sme sa schuti zasmiali. Dôsledne svoj žáner rešpektujú veselohry Katka aj Statočný zlodej.

(Martin Šmatlák)

JUBILEÁ 
Každý mesiac si aj v slovenskej kinematografii pripomíname výročia osobností z oblasti filmu. Kto jubiluuje v januári 2006?
REBRÍČKY NÁVŠTEVNOSTI 
Desiatka najnavštevovanejších filmov na Slovensku od 1. januára do 30. septembra 2005 podľa Únie filmových distribútorov s výstižným a erudovaným komentárom.

(Miro Ulman)

PRÍLOHA– REGISTER FILM.SK 2005 
Menný a názvový register šiesteho ročníka Film.sk.