Film.sk No.07/08/2013

producentka Zuzana Dušičková

 

producentka Zuzana Dušičková

V súčasnosti sa venujem hlavne vývoju celovečerného hraného filmu Rinaldo drom, ktorý sa nachádza vo fáze finalizácie scenára, obhliadok a hereckých castingov. Trinásťročný rómsky chlapec Rinaldo po tom, čo im zhorel dom, býva s mamkou a malou sestričkou na smetisku za Prešovom. Jedného dňa sa vyberie na cestu do Budapešti za staršou sestrou, aby im pomohla. Keď zistí, že sestra robí prostitútku, vráti sa do rodnej Červenice, aby tam hľadal drahé opály, zbohatol a pomohol všetkým, ktorých má rád. Scenár píše Víťo Staviarsky s Rišom Staviarskym, ktorý je zároveň režisérom filmu.

 
režisér Peter Czikrai

 

režisér Peter Czikrai

Po dlhom tvorivom roku som konečne dokončil svoj stredometrážny horor Good Night. Nebola to ľahká cesta, kedže som celý film zastrešil aj producentsky. Riešil som problémy, o ktorých som ako režisér tušil, no až teraz som ich zažil na vlastnej koži. Momentálne film prihlasujem na rôzne žánrové festivaly po svete dúfajúc, že ho niekam vyberú, či už do prehliadky alebo do súťaže. Zároveň začínam písať celovečerný scenár v subžánri rape and revenge a na jeseň si chcem ako „oddychovku“ popri komerčných projektoch nakrútiť 15-minútový „minimal“ horor.

 
režisér, producent a kameraman Henrich Žucha

 

režisér, producent a kameraman Henrich Žucha

Momentálne finišujeme s postprodukciou experimentálneho hrano-animovaného filmu s 3D Kuku, ktorý by mal mať premiéru už o dva mesiace. Pred pár dňami som dokončil tri krátke 2D animované filmy pre probačné a mediačné centrum Rubikon. Zároveň pripravujeme pre Českú televíziu dokumentárny film Paralelní světy, zameraný na starostlivosť o duševne chorých pacientov a ich liečbu v krajinách EÚ. A o pár týždňov nás čaká natáčanie krátkeho stereoskopického filmu o Prahe. Rovnako pripravujeme letný workshop, ako vytvárať stereofotografie, ktorý by mal vyústiť do vydania 3D knihy o Banskej Štiavnici.