Film.sk No.04/2013

strihačka Jana Vlčková

 

strihačka Jana Vlčková

S Petrom Markom ležérne striháme jeho časť do česko-slovenského seriálu Colnica. Potom ma čaká aj diel Jana Němca, mystifikačná obžaloba TGM. Medzitým s Honzom Gogolom ml. dokončujeme jeho nový film, zatiaľ má definitívny iba anglický názov Mythmaking. Sleduje dva projekty českej výtvarníčky Kateřiny Šedej, ktorá skúša vytvárať nové mýty a zároveň prepája ľudí v súvislosti s miestom, v ktorom žijú. S Danielou Rusnokovou sme sa začali dívať na jej materiál, ktorý natočila pred šiestimi rokmi v Mongolsku. Producent Mário Homolka necháva na nás rozhodnutie, aký film to bude a či vôbec bude.

 
kameraman Noro Hudec

 

kameraman Noro Hudec

Keďže premiéra nášho filmu s Jurajom Lehotským Zázrak, na ktorú som sa veľmi tešil, sa z februára posunula až na jeseň, mám dôvod tešiť sa ešte o pol roka dlhšie. Pokiaľ plány vyjdú, mali by sme s Petrom Krištúfkom na jeseň začať nakrúcanie jeho ďalšieho hraného filmu Pištoľ. Zároveň máme s Honzom Gogolom rozpracovaný zaujímavý projekt Exkurze. Od dokončenia dokumentárneho filmu Jara Vojteka o spolužití rodičov a ich detí s autizmom nás delí dotočenie posledných scén. Takisto spolupracujem na dokumentárnom cykle Colnica. A je nutné, aby som robil aj na komerčných projektoch.

 
režisér Dušan Bustin

 

režisér Dušan Bustin

Väčšinu filmov pripravujem a nakrúcam s Janou Minárikovou pod hlavičkou Almostar. V jej lesnom ateliéri práve dokončujeme krátkometrážny film Človek ryba (Homo ciris), ktorý je po 25 km2 druhý do série filmov o hrdinoch. Koncom leta by sme mali začať nakrúcať krátky film 13. poschodie. Je o tom, že hudba a detská fantázia sú najrýchlejší dopravný prostriedok, ktorým sa dá (aj) z nemocnice teleportovať do vlastnej rozprávky. Je to zároveň predfilm k pripravovanému celovečeráku Exitus letalis. Na oboch scenároch spolupracujem so Zuzanou Belkovou.