Film.sk No.10/2011

kameraman Peter Kelíšek

Peter Kelíšek

 

V mojej spoločnosti Beetle produkujeme s režisérom Patrikom Lančaričom projekt Hrana o Marekovi Brezovskom. Výsledkom budú tri filmy – koncert z Bra- tislavy, dokument zo šnúry Hrana Tour a celovečerný dokument do kín. Ďalším spoločným projektom je film Running Head o deťoch, ktoré utekajú z domu. Scenár vznikol v spolupráci s dánskym scenáristom Jannikom Tai Mosholtom a Patrikom Lančaričom s mojím dramaturgickým prispením. Projekt je vo fáze dohadovania koprodukčných vstupov zo strany Poľska, Nemecka, Dánska a možno Írska.

 

dokumentarista Peter Kováčik

dokumentarista Peter Kováčik

 

Momentálne sa teším z úspechov nášho absolventského filmu Druhý život. V Petrohrade sme získali diplom poroty za optimistické vykreslenie postavy vo filme a ozvalo sa mi niekoľko festivalov, že by ho chceli uviesť. S Braňom Mišíkom práve dokončujeme posledný zo série krátkych filmov o dobrovoľníkoch, ktoré už vysiela RTVS. Pracujem tiež na jednom krátkom, opäť smutno-vese-lom dokumente o človeku, ktorý padol z výšky na zem. Popritom trávim čas v slovenských televíziách (komerčných či verejnoprávnych), aby som uživil svoju rozrastajúcu sa rodinku.

 

strihačka Zuzana Cséplő

strihačka Zuzana Cséplő

 

Jeseň po lete je opäť pestrá a hustá! Spolupracujem na vynovenej sérii dokumentov Família, dokončujem 11-dielny netradičný seriál Deti o deťoch (Svet očami detí) z dielne Furia Film. Do konca decembra by sme mali s Marošom Šlapetom postrihať celovečernú verziu filmu Mátyása Priklera Ďakujem, dobre, a aby to bolo ešte pestrejšie, črtá sa spolupráca s Peťom Kerekesom na veľmi zaujímavom projekte, ale zatiaľ viac neprezradím.